Koronawirus. W dwóch tarnowskich aptekach będzie można zaszczepić się na COVID-19

2021-07-16 20:43
szczepionka
Autor: Pixibay Szczepionki Moderny i Pfizera zostały dokładnie zbadane. Zaskakujące wnioski naukowców

Do programu szczepień przeciwko COVID-19 dołączają apteki. W Tarnowie przyjęcie jednodawkowego preparatu firmy Johnson&Johnson będzie możliwe w dwóch placówkach. Inaczej niż w przypadku punktów mobilnych, apteki wymagają od chcących się zaszczepić pacjentów e-skierowania. Szczepienia będą się odbywały w godzinach pracy aptek, a rozpoczną się w poniedziałek, 19 lipca.

Apteki dołączają do programu szczepień przeciw COVID. Gdzie zaszczepić się w Tarnowie?

Już nie tylko w punktach szczepień masowych, przychodniach oraz punktach mobilnych, ale również w aptekach będzie można zaszczepić się przeciwko chorobie COVID-19. W Tarnowie do programu przystąpiły dwie placówki: „Euromedycyna” - znajdująca na ulicy Długiej 19 oraz „Niskie Ceny” - zlokalizowana na ulicy Czerwonych Klonów 4. Szczepieniami zajmą się specjalnie przeszkoleni pracownicy, którzy będą czekać na pacjentów w godzinach pracy apteki. W placówkach zostały przygotowane pomieszczenia służące jako poczekalnie i gabinety zabiegowe. Pacjenci szczepieni w aptekach przyjmą jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. Szczepienia w aptekach rozpoczną się w poniedziałek, 19 lipca.

PRZECZYTAJ: Tarnów: Roczny chłopczyk porzucony w Oknie Życia. Obok butelka do karmienia i chusteczki

Inaczej, niż przypadku punktów mobilnych, do zaszczepienia w aptece niezbędne jest e-skierowanie. Na szczepienie przez farmaceutę będzie można zarejestrować się przez elektroniczny system e-rejestracja na stronie pacjent.gov.pl, telefonicznie lub w samym aptecznym punkcie szczepień. Kwalifikacji zaszczepienia dokonuje również farmaceuta, który posiada uprawnienia do kwalifikacji lub do wykonywania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19.

ZOBACZ: W Tarnowie powstanie ponad 150 nowych mieszkań na wynajem. Tak będą wyglądać [ZDJĘCIA]

Julia odebrała torebkę złodziejom z tramwaju! Dwójkę osiłków potraktowała ostrymi paznokciami