Koronawirus. W Tarnowie największy przyrost zakażeń od początku epidemii

2020-08-11 19:16 Adrian Teliszewski
Koronawirus w Wielkopolsce.
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Koronawirus w Wielkopolsce.

Sześciu kolejnych mieszkańców Tarnowa jest zakażonych koronawirusem. To największy dobowy przyrost przypadków SARS-CoV-2 pod górą św. Marcina od początku epidemii. Tyle samo nowych infekcji odnotowano w Nowym Sączu, gdzie odbywały się badania przesiewowe. Łącznie w Tarnowie potwierdzono dotąd (11 sierpnia) 53 przypadki koronawirusa.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Tarnowie wzrosła o sześć. To największy dobowy przyrost pod górą św. Marcina od początku epidemii. W Nowym Sączu, gdzie odbywały się badania przesiewowe odnotowano dokładnie tyle samo nowych infekcji co w Tarnowie. Dwucyfrową liczbę nowych przypadków potwierdzono w powiatach: limanowskim (18) oraz nowosądeckim (16).

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 71 osób. Ponadto, otrzymaliśmy z WSSE w Krakowie informację uzupełniającą dotyczącą wczoraj zgłoszonych nowych przypadków, wykrytych w ramach badań przesiewowych prowadzonych w firmach w regionie nowosądeckim. W poniższej charakterystyce osób zakażonych zostały one uwzględnione.
Wśród zakażonych znalazły się 53 kobiety i 67 mężczyzn, w wieku od 2 do 83 lat, z Krakowa (33 osoby), powiatu limanowskiego (18 osób), nowotarskiego (17 osób), nowosądeckiego (16 osób), Tarnowa i Nowego Sącza (po 6 osób), powiatu wielickiego (5 osób), tarnowskiego i brzeskiego (po 4 osoby), oświęcimskiego i krakowskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, myślenickiego i gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4764 osób - czytamy w najnowszym (11 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Newsy SE 11.08.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: