Ks. Andrzej Jedynak będzie pochowany w rodzinnej parafii. Kiedy pogrzeb?

2022-01-13 14:44
Ks. Andrzej Jedynak będzie pochowany w rodzinnej parafii. Kiedy pogrzeb?
Autor: Dominik Wrześniak/CC BY-SA 4.0/wikipedia Kościół parafialny św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej.

Ks. Andrzej Jedynak, były proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gromniku zostanie pochowany w swojej rodzinnej miejscowości, czyli Porąbce Uszewskiej. Pogrzeb zaplanowano na sobotę (15 stycznia). Ks. Andrzej Jedynak zmarł 5 stycznia w wieku 75 lat. W zeszłym roku obchodził jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich.

Ks. Andrzej Jedynak zostanie pochowany w Porąbce Uszewskiej. Pogrzeb w sobotę (15 stycznia)

Ks. Andrzej Jedynak zmarł w środę (5 stycznia) w wieku 75 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1971 roku w Tarnowie, z rąk ówczesnego biskupa diecezjalnego Jerzego Ablewicza. W zeszłym roku świętował jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Jako wikariusz pracował w Nowym Sączu, Łączkach Brzeskich, Tymbarku i Pilźnie. W 1983 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chotowej. Po 15 latach sprawowania tego urzędu biskup przeniósł go do parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gromniku, gdzie również był proboszczem. Ten urząd pełnił do momentu przejścia na emeryturę w 2016 roku, a następnie pozostał w parafii jako rezydent. W piątek (14 stycznia) o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Gromniku sprawowana będzie msza święta żałobna w intencji zmarłego księdza. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na sobotę (15 stycznia). O godz. 14.00 w kościele parafialnym w Porąbce Uszewskiej rozpocznie się msza święta pogrzebowa. Po jej zakończeniu ks. Andrzej Jedynak zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu. Poniżej nota biograficzna poświęcona ks. Andrzejowi Jedynakowi, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Na bosaka uciekł z oddziału psychiatrycznego. Ukrył się na strychu

- Ks. dr Andrzej Jedynak urodził się 29 listopada 1946 roku w Porąbce Uszewskiej, jako syn Piotra i Józefy z domu Zych. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie w 1964 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 30 maja 1971 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Nowy Sącz – Matki Bożej Bolesnej (od 19 czerwca 1971 roku), Łączki Brzeskie (od 05 lutego 1974 roku), Tymbark (od 10 kwietnia 1976 roku) oraz Pilzno – św. Jana Chrzciciela (od 18 czerwca 1979 roku). Z dniem 14 września 1983 roku objął urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chotowej. W dniu 05 sierpnia 1998 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Gromniku. Urząd proboszcza parafii Gromnik pełnił aż do 12 sierpnia 2016 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. Ponadto sprawował obowiązki notariusza i dekanalnego duszpasterza rodzin w Dekanacie Ciężkowice. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1984 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1986 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

ZOBACZ: Pijacki rajd po Tarnowie zakończony ujęciem obywatelskim. Od 37-latka zionęło alkoholem

Sonda
Czy będąc w kościele przestrzegasz reżimu sanitarnego?
Ola zginęła w koszmarnym wypadku w Tylmanowej, osierociła dwoje małych dzieci. Tak wygląda jej grób w Szczawnicy