Tarnów. Na bosaka uciekł z oddziału psychiatrycznego. Ukrył się na strychu

2022-01-13 12:22
Tarnów. Na bosaka uciekł z oddziału psychiatrycznego. Ukrył się na strychu
Autor: TanteTati/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ponad 40 policjantów, przewodników psów służbowych oraz strażaków szukało 33-letniego mężczyzny, który uciekł z oddziału psychiatrycznego tarnowskiego szpitala. Ze zgłoszenia wynikało, że pacjent wybił okno, a następnie w samym dresie i na bosaka oddalił się z terenu placówki. Został odnaleziony na strychu własnego domu, gdzie przykryty kołdrą chronił się przed zimnem i szukającymi go funkcjonariuszami.

Tarnów. Na bosaka uciekł z oddziału psychiatrycznego. Ukrył się na strychu

Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza mężczyzny, który uciekł z oddziału psychiatrycznego tarnowskiego szpitala zakończyła się sukcesem. Policja otrzymała zgłoszenie, że 33-latek wybił szybę i w samym dresie, na bosaka oddalił się z terenu placówki leczniczej. Szukało go ponad 40 policjantów, przewodników psów służbowych oraz strażaków, ale trop urwał się w pobliżu ronda przy ulicy Lwowskiej. Wtedy do poszukiwań zaangażowano mundurowych z Żabna, ponieważ zbiegły pacjent był mieszkańcem podległego im terenu. Przypuszczenia, że 33-latek mógł wrócić do swojego domu okazały się słuszne. Poszukiwany ukrył się na strychu, gdzie przykryty kołdrą chronił się przed chłodem i szukającymi go funkcjonariuszami. Mężczyzna był mocno wychłodzony, jednak na szczęście w trakcie ucieczki nie odniósł poważnych obrażeń. Karetką pogotowia ratunkowego przetransportowano go do szpitala, gdzie dochodzi do siebie po ostatnich przeżyciach.

PRZECZYTAJ: Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku w Ilkowicach. Interwencja przechodnia uratowała mu życie

- Zaangażowany przewodnik z psem doprowadził nas tylko do ronda na ul. Lwowskiej i dalej zbieraliśmy informacje, gdzie pacjent mógł się udać. Zwrotem w akcji była informacja, że osoba przypominająca wyglądem naszego uciekiniera ze szpitala może przebywać w rejonie miejsca zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna znajduje się na strychu i tam chciał przeczekać tę sytuację. Uciekł dlatego, że został wcześniej zatrzymany przez policję - powiedział Radiu ESKA asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP Tarnów.

ZOBACZ: Lotto. Farciarz trafił "szóstkę" i zgarnął fortunę. Kumulacja rozbita w Bochni

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys bądź masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy pomoc psychologiczna w Polsce jest łatwo dostępna?
Ola zginęła w koszmarnym wypadku w Tylmanowej, osierociła dwoje małych dzieci. Tak wygląda jej grób w Szczawnicy