Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku w Ilkowicach. Interwencja przechodnia uratowała mu życie

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Karetka pogotowia ratunkowego/zdjęcie ilustracyjne

Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku w Ilkowicach. Interwencja przechodnia uratowała mu życie

2022-01-13 10:05

Interwencja przypadkowego przechodnia uratowała życie mężczyzny, który bezwładnie leżał na chodniku w Ilkowicach (gmina Żabno). Widząc zalegającego na mrozie człowieka, pan Mateusz zadzwonił pod numer alarmowy i wezwał pomoc. Na miejsce przybyli policjanci, którzy zajęli się nietrzeźwym i rannym w głowę mężczyzną. Następnie 42-latek trafił do szpitala w Tarnowie.

Ilkowice. Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku. Uratował go przypadkowy przechodzień

Pan Mateusz, mieszkaniec gminy Radłów uratował życie mężczyźnie, który nieprzytomny leżał na chodniku w Ilkowicach (gmina Żabno). Ze względu na niskie temperatury poszkodowany mógłby nie przeżyć do rana, gdyby nie interwencja przypadkowego przechodnia. Pan Mateusz wykręcił numer alarmowy i wezwał na miejsce policjantów. Po swoim przybyciu funkcjonariusze stwierdzili, że nieprzytomny mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, a podczas upadku na chodnik doznał urazu głowy. Z tego powodu konieczne było również wezwanie karetki pogotowia ratunkowego. Oczekując na przyjazd medyków, policjanci ustalili tożsamość poszkodowanego, który okazał się osobą bezdomną, pomieszkującą samotnie w sąsiedniej miejscowości. 

PRZECZYTAJ: Dramat w Limanowej! Nie żyje zakażona 30-latka. Nie miała innych chorób i nie była zaszczepiona

Doznany uraz głowy i wypity wcześniej alkohol sprawiły, że z 42-latkiem nie było żadnego kontaktu. Dalszą opiekę nad nim przejął zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do szpitala w Tarnowie. Tam otrzymał on fachową pomoc od lekarzy. Policja apeluje, by nie pozostawać obojętnym na los osób bezdomnych oraz zalegających w miejscach publicznych. Panujące chłody są dla nich szczególnie groźne, a brak reakcji może skutkować śmiercią takich osób.

ZOBACZ: Lotto. Farciarz trafił "szóstkę" i zgarnął fortunę. Kumulacja rozbita w Bochni

Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?
W Małopolsce śniegu jak na lekarstwo. W Gorcach można jeździć na nartach