Pijacki rajd po Tarnowie zakończony ujęciem obywatelskim. Od 37-latka zionęło alkoholem

i

Autor: Miguel Ángel Ramón/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Pijacki rajd po Tarnowie zakończony ujęciem obywatelskim. Od 37-latka zionęło alkoholem

2022-01-13 13:03

Ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie miał 37-letni tarnowianin, który urządził sobie pijacki rajd samochodem po mieście. Jego zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenia innego kierowcy, który wykorzystał postój nietrzeźwego szofera i dokonał obywatelskiego ujęcia. 37-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia, grzywna oraz co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijacki rajd po Tarnowie zakończony ujęciem obywatelskim

We wtorek (11 stycznia) na ulicy Leszczyńskiego w Tarnowie został zatrzymany 37-letni tarnowianin, który wsiadł za kółko, mimo że miał w organizmie ponad 3,4 promila alkoholu. Ujęcia obywatelskiego dokonał inny kierowca, zaniepokojony drogowymi wyczynami mężczyzny prowadzącego renault. Gdy 37-latek zatrzymał swój pojazd, podbiegł do niego inny kierowca i od razu wyczuł specyficzną woń alkoholu. Interweniujący mężczyzna uniemożliwił nietrzeźwemu kontynuowanie jazdy, a po chwili na miejscu zjawili się policjanci, którzy przejęli "opiekę" nad nieodpowiedzialnym tarnowianinem. Okazało się, że ujęcia obywatelskiego dokonał policjant krakowskiej drogówki, przebywający w Tarnowie w swoim czasie wolnym.

PRZECZYTAJ: Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku w Ilkowicach. Interwencja przechodnia uratowała mu życie

Nietrzeźwy kierowca stracił swoje prawo jazdy, a dodatkowo wszczęto przeciwko niemu postępowanie, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

ZOBACZ: Tarnów. Na bosaka uciekł z oddziału psychiatrycznego. Ukrył się na strychu

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Zalipie - malowana wieś. Jedyne takie miejsce w Polsce