Limanowa. Nastolatka stanie przed sądem za organizację Strajku Kobiet. Jest wniosek o ukaranie

Limanowa. Nastolatka stanie przed sądem za organizację Strajku Kobiet. Jest wniosek o ukaranie
Autor: Adrian Teliszewski Siedemnastolatka ma przed sądem odpowiedzieć za organizację Strajku Kobiet w Limanowej.

Siedemnastoletnia Małgorzata ma odpowiedzieć przed sądem za organizację Strajku Kobiet w Limanowej. Jak opisuje Gazeta Wyborcza, wniosek w tej sprawie skierowała do sądu policja. Nastolatce grozi kara nagany, bądź grzywna w wysokości do 500 złotych. Posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek zapowiedziała interwencję w tej sprawie u Rzecznika Praw Obywatelskich.

Nastolatka przed sądem za Strajk Kobiet

Jak opisuje Gazeta Wyborcza, siedemnastoletnia Małgorzata ma stanąć przed sądem za organizację Strajku Kobiet w czasie pandemii koronawirusa. Do zgromadzenia doszło 27 października, w dniu w którym środowiska sprzeciwiające się postulatom Strajku Kobiet zorganizowały własną manifestację pod nazwą "Bronimy bazyliki w Limanowej". Wniosek do sądu o ukaranie nastolatki skierowała policja. Dziewczynie grozi kara nagany, bądź grzywna wynosząca maksymalnie 500 złotych. 

PRZECZYTAJ: WZRUSZAJĄCE harcerskie pożegnanie Zuzi z Szymbarku. "Dołączyła do najlepszych, służących w Niebie"

W jej sprawie własne postepowanie prowadzi również sanepid. Kara finansowa wymierzona przez tę instytucję może być o wiele bardziej dotkliwa i wynosić aż 30 tysięcy złotych. Swoją inicjatywę dotyczącą obrony nastolatki zapowiedziała posłanka Lewicy Daria Gosek-Popiołek. Parlamentarzystka chce, by do postępowania sądowego przystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich. 

ZOBACZ: Skrzyżowanie w Nowym Sączu jednym z najniebezpieczniejszych w kraju. Fotoradar prześwietli kierowców [WIDEO]

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Igor Tuleya: Jestem gotowy na więzienie [Super Raport]