Lodowisko w Tarnowie rozpoczyna sezon. Ceny wyższe niż rok temu

2021-12-07 11:44
Lodowisko w Tarnowie zaczyna sezon. Ceny wyższe niż rok temu
Autor: ID 995645/cc0/pixabay Sztuczne lodowisko na ul. Wojska Polskiego rozpoczęło sezon. Wkrótce ma zostać również uruchomione mobilne lodowisko w Mościcach.

Od wtorku (7 grudnia) sztuczne lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie rozpoczyna sezon. Ślizgawka miała być udostępniona łyżwiarzom na Mikołajki, jednak te plany pokrzyżowała pogoda. Na lodowisku obowiązują obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa. Niestety miłośnicy jazdy na łyżwach muszą liczyć się z podwyżkami cen wejściówek.

Tarnów. Ruszył sezon na lodowisku przy ul. Wojska Polskiego. Ceny w górę

Od dzisiaj (7 grudnia) ruszył sezon na sztucznym lodowisku przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Pierwotnie obiekt miał zostać uruchomiony w Mikołajki, ale te plany pokrzyżowała pogoda. Ślizgawka będzie czynna codziennie w godz. 10.00-21.00. Na tafli równocześnie może przebywać maksymalnie 80 osób, limit nie dotyczy jednak osób w pełni zaszczepionych, które przedstawią paszport covidowy. Ze względu na pandemię koronawirusa użytkownicy lodowiska muszą przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Konieczna będzie dezynfekcja rąk oraz zasłanianie ust i nosa maseczką. Pomieszczenia wypożyczalni oraz kas zostały podzielone na dwie strefy. Pierwsza służy do zakupu biletów oraz do ewentualnego wypożyczenia łyżew, druga zaś obejmuje pomieszczenie służące do oddania łyżew po skorzystaniu z lodowiska. W obu tych strefach mogą równocześnie przebywać maksymalnie po cztery osoby, a strefy będą oddalone od siebie o dwa metry.

PRZECZYTAJ: Tarnów. Świąteczna iluminacja już rozbłysła. Tak wygląda choinka na pl. Kazimierza [ZDJĘCIA]

Miłośnicy jazdy na łyżwach muszą się liczyć z podwyżkami cen wejściówek na lodowisko. Cena normalnego biletu wzrośnie do 10 zł, a ulgowego do 7 zł. Posiadacze Tarnowskiej Karty Premium zapłacą kolejno 8 i 6 zł. Tarnowski magistrat tłumaczy, że podwyżki podyktowane są wzrostem cen eksploatacji. W Tarnowie ma zostać również uruchomiona druga ślizgawka. Zgodnie z zapowiedziami TOSiR-u, mobilne lodowisko w Mościcach prawdopodobnie rozpocznie działalność na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia.

ZOBACZ: Nie żyje asp. sztab. Marek Krawczyk. Policjant przegrał walkę z chorobą

Sonda
Umiesz jeździć na łyżwach?
Andrzej Lis oddał setny litr krwi