Drogówka

i

Autor: wm.policja.gov.pl

Na jego konto trafiło 25 punktów karnych

Młody kierowca wyprzedzał na pasach i ścieżce rowerowej! Czeka go ponowny kurs na prawo jazdy

2022-08-04 9:58

Totalnie nieodpowiedzialne zachowanie młodego kierowcy! W Starym Sączu 27-latek urządził sobie rajd samochodem po ścieżce rowerowej, którą wykorzystał do wyprzedzania innych pojazdów. Pirat wyprzedzał też na pasach oraz na podwójnej linii ciągłej. Teraz czeka go ponowny kurs na prawo jazdy, ponieważ jego konto zostało jednorazowo obciążone 25 punktami karnymi.

Rajd pirata drogowego po Starym Sączu. Wyprzedzał nawet na ścieżce rowerowej

W czerwcu tego roku, 27-letni mieszkaniec Starego Sącza urządził sobie rajd samochodem po mieście. Młody kierowca wręcz nałogowo łamał przepisy ruchu drogowego przy wyprzedzaniu innych pojazdów. Poruszający się fordem szofer wyprzedzał z prawej strony, na podwójnej ciągłej, a nawet na pasach i ścieżce rowerowej. Popisy 27-latka zostały nagrane przez innego kierowcę, a materiał wideo trafił do sieci, co pozwoliło policji na ukaranie sprawcy. Sankcje okazały się bardzo dotkliwe.

Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 3900 złotych oraz jednorazowo obciążyli jego konto 25 punktami karnymi. To oznacza, że młody kierowca stracił prawo jazdy. Teraz będzie musiał ponownie zdać egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy, a następnie złożyć do starosty wniosek o przywrócenie uprawnień, wraz z aktualnym zaświadczeniem lekarskim.

PRZECZYTAJ: Młode wilki dokonały masakry pod Gorlicami. Hodowcy są przerażeni: "Przed wilkami schronienia nie ma"

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Sąsiad chciał mnie zaszlachtować maczetą