Młody mężczyzna strzelił w zaparkowany samochód. W środku było dziecko

i

Autor: Małopolska Policja 25-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna strzelił z wiatrówki do samochodu, w którym były trzy osoby, w tym 6-letnie dziecko.

Nieodpowiedzialna zabawa

Młody mężczyzna strzelił w zaparkowany samochód. W środku było dziecko

2023-03-10 12:28

25-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna postanowił zabawić się cudzym kosztem i strzelił z wiatrówki w zaparkowany samochód. W pojeździe znajdowały się wówczas trzy osoby, w tym 6-letnie dziecko. Na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń. Sprawą zajęła się policja, która ustaliła tożsamość "snajpera". Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Mszana Dolna. Młody mężczyzna strzelił z wiatrówki do samochodu. W środku było dziecko

25-letniego mieszkańca gminy Mszana Dolna tak korciła niedawno zakupiona wiatrówka, że... postanowił ją wypróbować na cudzym samochodzie. Młody mężczyzna wystrzelił z broni pneumatycznej w pojazd zaparkowany na myjni samochodowej i oczekujący na swoją kolej do umycia. W aucie znajdowały się wówczas trzy osoby: kierowca, jego żona oraz 6-letni chłopczyk. Na szczęście pasażerom samochodu nic się nie stało, "zabawa" 25-latka skończyła się wyłącznie na uszkodzeniu maszyny.

Mężczyzna tłumaczył później, że... nie chciał trafić w samochód. Funkcjonariusze zabezpieczyli posiadaną przez niego broń (na wiatrówkę nie trzeba mieć zezwolenia). 25-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Sonda
Czy w Polsce powinien być bardziej swobodny dostęp do broni?
Bracia uratowali rodzinę z pożaru