Młody motocyklista wybrał się na przejażdżkę po lesie. Został ranny i jeszcze stanie przed sądem

i

Autor: rihaij/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wypadek na crossie

Młody motocyklista wybrał się na przejażdżkę po lesie. Został ranny i jeszcze stanie przed sądem

2023-03-29 13:25

Wyjątkowo nieszczęśliwie skończyła się dla 21-letniego motocyklisty weekendowa przejażdżka po Lubince (powiat tarnowski). Nie dość, że młody mężczyzna uległ wypadkowi i doznał urazu nogi, to jeszcze stanie przed tarnowskim sądem. Wszystko dlatego, że jeździł po drodze leśnej, a takich praktyk zakazuje ustawa o lasach państwowych.

Szalał crossem po lesie. Miał wypadek i jeszcze stanie przed sądem

Po południu w niedzielę, 26 marca służby musiały udzielić pomocy motocykliście, który doznał urazu podczas przejażdżki po Lubince (powiat tarnowski). 21-letni fan jednośladów crossowych wymagał interwencji medycznej w związku z kontuzją nogi. Na tym jednak nie koniec jego kłopotów. Mężczyzna stanie przed tarnowskim sądem w związku z przewinieniem, jakiego się dopuścił. Na trasę przejażdżki wybrał sobie bowiem leśne drogi, z których nie mogą korzystać kierowcy quadów, samochodów, motocykli i motorowerów. Zabrania tego ustawa o lasach państwowych. Jak przypomina tarnowska policjadrogami leśnymi można jeździć jedynie wtedy, gdy zezwalają na to drogowskazy dopuszczające ruch po takich drogach. Wyjątkiem są osoby z niepełnosprawnością poruszające się pojazdami dostosowanymi do ich potrzeb.

Ignorowanie przepisów to ryzyko otrzymania mandatu w wysokości 500 zł. W niektórych przypadkach sprawa może jednak zostać skierowana do sądu. Wówczas niesforny kierowca musi się liczyć z karą wynoszącą nawet 5000 złotych.

Sonda
Czy zachowanie motocyklistów na polskich drogach to problem?
Piotr M. chciał się wysadzić przed komisariatem. Sędzia zmniejszyła mu wyrok.