Jest decyzja

Na miejscu tragedii powstanie żłobek. To tam bramka przygniotła 12-letnią Lilkę

2023-06-15 7:52

Na boisku w Zalasowej, gdzie pod koniec kwietnia 12-letnia Lilka została przygnieciona przez bramkę, powstanie żłobek. Radio Kraków informuje, że obiekt zostanie formalnie zamknięty w przyszłym roku, jednak już teraz nie ma na nim żadnych bramek, ani innych urządzeń. Funkcjonuje wyłącznie jako boisko trawiaste. Burmistrz Ryglic tłumaczy, że decyzję o budowie żłobka podjął na długo przed wypadkiem.

Zalasowa. Na miejscu tragedii powstanie żłobek. Gmina zamknie boisko, na którym bramka przygniotła Lilkę

Boisko w Zalasowej, gdzie pod koniec kwietnia tego roku doszło do tragedii zostanie zamknięte i zmieni swoje przeznaczenie. Informację w rozmowie z Radiem Kraków potwierdził burmistrz Ryglic Paweł Augustyn. Samorząd podjął decyzję, żeby w miejscu boiska zbudować żłobek i przedszkole. Równocześnie władze gminy zapewniają, że pomysł na zmianę przeznaczenia terenu powstał na początku roku i nie ma nic wspólnego z tragedią. Formalnie boisko zostanie zamknięte w przyszłym roku, lecz już teraz nie ma na nim żadnych bramek ani innych urządzeń. Bramka, która przygniotła 12-letnią Lilkę już wcześniej została zabrana przez śledczych badających okoliczności dramatycznego wypadku.  

Dramat w Zalasowej. Jak doszło do wypadku?

12-letnia Lilka, uczennica piątej klasy szkoły podstawowej w feralnym dniu przebywała na boisku ze swoją koleżanką. Huśtała się na bramce, co w pewnym momencie doprowadziło do przewrócenia się urządzenia. Lilka została uderzona w głowę i doznała bardzo poważnych obrażeń. Była reanimowana na miejscu, a następnie śmigłowiec LPR zabrał ją do szpitala w Krakowie-Prokocimiu. Kilka dni później lekarze potwierdzili zgon dziecka z powodu śmierci pnia mózgu. Teren boiska należy do samorządu gminnego w Ryglicach, ale w 2019 r. został przekazany w zarząd miejscowemu Zespołowi Szkolno–Przedszkolnemu.

Tragiczny wypadek w Zalasowej koło Tarnowa. 12 -letnia Lilka została przygnieciona przez metalową bramkę na boisku sportowym
Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?