prezydent Tarnowa

i

Autor: Facebook / Roman Ciepiela - Prezydent Tarnowa prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Prezydent walczy z hejtem

Nazwał prezydenta "złodziejem". Stanowcza reakcja. "Nie toleruję hejtu"

2023-03-07 16:00

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela przez jednego ze swoich krytyków został nazwany "złodziejem". Autorowi tego określenia nie uszło to na sucho. Prezydent poważnie potraktował te słowa i skierował sprawę do sądu. Hejter został ukarany. W jaki sposób? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Nazwał prezydenta Tarnowa "złodziejem". Spotkała go za to kara

O wyniku sprawy prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował w mediach społecznościowych. - Konstruktywną krytykę cenię i może być w wielu przypadkach pomocna, ale nie toleruję hejtu, inwektyw, pieniactwa i bezpodstawnego obrażania innych. Jeden z moich „krytyków”, pan Mateusz K., zaszedł zbyt daleko ze swoją niechęcią wobec mojej osoby, używając pod moim adresem słowa „złodziej” i wylądował z prywatnego oskarżenia na sądowej ławie. Pan K. musiał pokryć koszty sądowe, zwrócić honorarium adwokackie, zapłacić nawiązkę na cel społeczny i wystosował osobiste przeprosiny. Innym ku przestrodze – zważajmy na słowa! - napisał w mediach społecznościowych prezydent Tarnowa, który pełni urząd od 2014 roku. Roman Ciepiela był też prezydentem miasta w latach 1994-1998. Był też wicemarszałkiem województwa małopolskiego. Przez lata związany z Platformą Obywatelską.

Zdecydowana większość komentujących w sieci wpis prezydenta Tarnowa, popiera działania Romana Ciepieli. - Gdyby tak postępowali wszyscy z hejterami, nie mielibyśmy tyle ścieku w internecie! Brawo! - czytamy w jednym z komentarzy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bulwersująca kradzież w kościele podczas pogrzebu. Kobieta zabrała cudzą torebkę

Sonda
Czy doświadczyłeś hejtu osobiście?
Express Biedrzyckiej - Jacek KARNOWSKI