Nie będzie Neapolu w Tarnowie! Zdecydował jeden głos

Nie będzie Neapolu w Tarnowie! Zdecydował jeden głos
Autor: Gerd Altmann/cc0/pixabay Radni w Tarnowie nie zgodzili się na zmniejszenie częstotliwości odbioru śmieci wielkogabarytowych.

Nie będzie ograniczenia częstotliwości wywozu odpadów wielkogabarytowych w Tarnowie. Plany magistratu storpedowali radni, którzy nie zgodzili się na zmiany w zakresie wywozu śmieci od mieszkańców. Dla urzędu miasta był to sposób na zmniejszenie kosztów obsługi "systemu śmieciowego", po tym, gdy rada uchwaliła niższą od zamierzeń magistratu podwyżkę opłaty za wywóz śmieci.

Miesiąc temu tarnowscy radni uchwalili podwyżkę opłaty za wywóz śmieci z 22 zł do 24 zł od osoby miesięcznie. Magistrat proponował jednak, by opłata wynosiła aż 29,45 zł od osoby tłumacząc, że w innym przypadku w dalszym ciągu trzeba będzie dopłacać z miejskiej kasy do gospodarki odpadami. Wobec decyzji radnych, urząd postanowił zaoszczędzić poprzez ograniczenie częstotliwości wywozu odpadów wielkogabarytowych, jednak i takie rozwiązanie nie uzyskało akceptacji większości radnych, którzy projekt uchwały odrzucili. Zadecydował o tym jeden głos.

Za pomysłem magistratu zagłosowało dziesięciu radnych, tyle samo osób było przeciwnych, Marek Ciesielczyk oraz Piotr Górnikiewicz wstrzymali się od głosu, Grzegorz Światłowski w ogóle nie wyraził swojej opinii, a Ryszard Pagacz i Dawid Solak byli nieobecni. Zobacz wyniki głosowania. Wobec nieuzyskania większości głosów projekt uchwały trafił nomen omen do śmieci. Opozycyjni wobec prezydenta Romana Ciepieli radni zwracali przede wszystkim uwagę na skutki ograniczenia częstotliwości wywozu odpadów wielkogabarytowych. Tego typu przedmioty mogłyby zalegać na posesjach psując krajobraz Tarnowa, tak jak się to dzieje choćby we włoskim Neapolu, od lat kojarzonym ze śmieciowym bałaganem, który panuje na tamtejszych ulicach.

AWARYJNE LĄDOWANIE w polu. W samolocie nagle przestał pracować silnik