Podwyżka za wywóz śmieci UCHWALONA. Ile zapłacą mieszkańcy?

Podwyżka za wywóz śmieci UCHWALONA. Ile zapłacą mieszkańcy?
Autor: Tomasz Mikołajczyk/cc0/pixabay Od 1 stycznia tarnowianie zapłacą więcej za wywóz śmieci.

Radni na wczorajszej (29 października) sesji zgodzili się na podwyższenie opłaty za wywóz śmieci. Podwyżka nie będzie jednak aż tak duża, jak proponował magistrat. Rada minimalną większością głosów poparła znacznie przystępniejszą dla mieszkańców propozycję Krystyny Mierzejewskiej. Nowa stawka zacznie obowiązywać 1 stycznia 2021 roku.

Tarnowscy radni zgodzili się wczoraj (29 października) na podwyższenie opłaty za wywóz śmieci. Mieszkańcy zapłacą więcej, ale nie aż 29,45 zł od osoby miesięcznie, jak chciał magistrat. Rajcy uznali, że podwyżka o ponad 33 proc. byłaby zbyt dotkliwa dla mieszkańców i minimalną większością głosów przeforsowali wniosek radnej Krystyny Mierzejewskiej, która zaproponowała stawkę 24 zł od osoby miesięcznie. To oznacza wzrost ceny o 2 złote od osoby. Takie rozwiązanie poparli radni Koalicji Obywatelskiej, a także Naszego Miasta Tarnów, przeciwny był natomiast radny Marek Ciesielczyk oraz klub Prawo i Sprawiedliwość. Opozycja sprzeciwiała się jakiejkolwiek podwyżce opłaty za wywóz śmieci. 

Podwyższona opłata za wywóz śmieci zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. W porządku obrad wczorajszej (29 października) sesji znalazły się również uchwały dotyczące podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej oraz podwyżek podatku od nieruchomości. W tym pierwszym przypadku radni postanowili zająć się sprawą  w późniejszym terminie, natomiast projekt uchwały podwyższający stawki podatku od nieruchomości został odrzucony miażdżącą liczbą głosów.  Stawki podatku zostają więc na niezmienionym poziomie.

Strajk Kobiet w Tarnowie: nie jesteśmy bandą chuliganów