NIE ŻYJE Antoni Sypek. Kiedy pogrzeb wybitnego tarnowskiego historyka?

2020-02-14 13:19 Adrian Teliszewski
NIE ŻYJE Antoni Sypek. Kiedy pogrzeb wybitnego tarnowskiego historyka?
Autor: Wojciech Sypek/FB Antoni Sypek spocznie na cmentarzu, na rzecz którego kwestował przez wiele lat

W czwartek, 13 lutego w wieku 74 lat zmarł Antoni Sypek, wybitny tarnowski nauczyciel, historyk, działacz społeczny oraz były radny. Przez wiele lat był zaangażowany w życie społeczne Tarnowa. To on zainicjował kwestę na rzecz odnowienia zabytków Starego Cmentarza. To właśnie na tej nekropolii odbędzie się pogrzeb Antoniego Sypka.

Wczoraj wielu tarnowian zszokowała informacja o śmierci Antoniego Sypka. To on w 1993 roku doprowadził do reaktywacji Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem i został jego prezesem. Właśnie na tej zabytkowej nekropolii spocznie wybitny tarnowski historyk. We wzruszających słowach byłego szefa pożegnali członkowie Komitetu:

Żegnaj kolego Prezesie i kwestarzu. Niechaj ziemia Starego Cmentarza, którą ratowałeś od zapomnienia i gdzie spoczniesz, będzie Ci lekką - napisali w nekrologu członkowie zarządu KOnSC.

Uroczystości pogrzebowe śp. Antoniego Sypka odbędą się we wtorek, 18 lutego. O godz. 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku zaplanowana jest Msza św. Bezpośrednio po niej żałobnicy przejdą na pobliską nekropolię, by pochować Zmarłego. Pół godziny przed Mszą św. rozpocznie się różaniec.