NIE ŻYJE ks. Antoni Piś, proboszcz z Męciny! Był zakażony koronawirusem

2020-10-16 10:31 at
NIE ŻYJE ks. Antoni Piś, proboszcz z Męciny! Był zakażony koronawirusem
Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Ks. Antoni Piś leżał w szpitalu pod respiratorem. Nie udało mu się wrócić do zdrowia.

Nie żyje ks. Antoni Piś, proboszcz parafii św. Antoniego w Męcinie. Kapłan był zakażony koronawirusem i w stanie ciężkim przebywał w szpitalu. Musiał korzystać z respiratora. Niestety nie udało mu się wrócić do zdrowia. - Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś. Dobry Jezu, a nasz Panie - daj Mu wieczne spoczywanie - napisali księża wikariusze z parafii Męcina.

Dzisiaj (16 października) rano w wieku 63 lat zmarł ksiądz Antoni Piś, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Opata w Męcinie (gm. Limanowa). Kapłan był zakażony koronawirusem i z tego względu przebywał w szpitalu, korzystając z respiratora. Niestety przegrał walkę z chorobą COVID-19.

- Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś. Dobry Jezu, a nasz Panie - daj Mu wieczne spoczywanie - napisali księża wikariusze z parafii Męcina.

Ksiądz Antoni Piś sprawował funkcję proboszcza parafii św. Antoniego Opata w Męcinie od 2007 roku. Na początku października ze względu na chorobę COVID-19 wywołaną zakażeniem koronawirusem trafił do szpitala. Niestety pogarszający się stan jego zdrowia sprawił, że kapłan musiał korzystać z respiratora, a księża wikariusze z Męciny prosili wiernych o modlitwę za chorego proboszcza. Obecnie nie są jeszcze znane szczegóły uroczystości pogrzebowych ks. Antoniego Pisia.

Pożar parkingu podziemnego na Bemowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.