NIE ŻYJE ks. Antoni Piś, proboszcz z Męciny! Był zakażony koronawirusem

2020-10-16 10:31 at
NIE ŻYJE ks. Antoni Piś, proboszcz z Męciny! Był zakażony koronawirusem
Autor: Jerzy Opioła/CC BY-SA 4.0/wikipedia Ks. Antoni Piś leżał w szpitalu pod respiratorem. Nie udało mu się wrócić do zdrowia.

Nie żyje ks. Antoni Piś, proboszcz parafii św. Antoniego w Męcinie. Kapłan był zakażony koronawirusem i w stanie ciężkim przebywał w szpitalu. Musiał korzystać z respiratora. Niestety nie udało mu się wrócić do zdrowia. - Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś. Dobry Jezu, a nasz Panie - daj Mu wieczne spoczywanie - napisali księża wikariusze z parafii Męcina.

Dzisiaj (16 października) rano w wieku 63 lat zmarł ksiądz Antoni Piś, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Opata w Męcinie (gm. Limanowa). Kapłan był zakażony koronawirusem i z tego względu przebywał w szpitalu, korzystając z respiratora. Niestety przegrał walkę z chorobą COVID-19.

- Z przykrością informujemy, że dziś w godzinach porannych zmarł Nasz Najukochańszy Ksiądz Proboszcz Antoni Piś. Dobry Jezu, a nasz Panie - daj Mu wieczne spoczywanie - napisali księża wikariusze z parafii Męcina.

Ksiądz Antoni Piś sprawował funkcję proboszcza parafii św. Antoniego Opata w Męcinie od 2007 roku. Na początku października ze względu na chorobę COVID-19 wywołaną zakażeniem koronawirusem trafił do szpitala. Niestety pogarszający się stan jego zdrowia sprawił, że kapłan musiał korzystać z respiratora, a księża wikariusze z Męciny prosili wiernych o modlitwę za chorego proboszcza. Obecnie nie są jeszcze znane szczegóły uroczystości pogrzebowych ks. Antoniego Pisia.

Pożar parkingu podziemnego na Bemowie