Nie żyje ks. Stanisław Saładyga. Był proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Mędrzechowie

świeczka
Autor: webandi/Pixabay.pl

Nie żyje ks. Stanisław Saładyga, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Mędrzechowie (pow. dąbrowski), a wcześniej proboszcz w Domatkowie oraz w Błoniu. Duchowny zmarł w niedzielę (9 maja) w wieku 69 lat. Za kilkanaście dni obchodziłby jubileusz 43-lecia święceń kapłańskich. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 13 maja o godz. 13.00 w Mędrzechowie.

Nie żyje ks. Stanisław Saładyga, proboszcz parafii w Mędrzechowie

W niedzielę, 9 maja zmarł ks. Stanisław Saładyga, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Mędrzechowie (pow. dąbrowski). Duchowny po złożeniu egzaminu dojrzałości wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych w 1978 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w Lisiej Górze, Dobrej i Kolbuszowej. W 1986 roku został proboszczem w Domatkowie, a pięć lat później uzyskał nominację na proboszcza w Błoniu. Od 2005 roku do dnia śmierci kierował parafią NMP Królowej Polski w Mędrzechowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 13 maja. O godz. 13.00. rozpocznie się Msza św. pogrzebowa, a po jej zakończeniu zmarły proboszcz zostanie pochowany na cmentarzu w Mędrzechowie. Wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła nastąpi w środę o godz. 18.00. Dzisiaj i jutro (10-11 maja) o godz. 17.15 parafianie z Mędrzechowa spotkają się na wspólnej modlitwie różańcowej w intencji zmarłego proboszcza.

PRZECZYTAJ: CBA kontroluje gminę Dąbrowa Tarnowska. Chodzi o zamówienia publiczne

Nota biograficzna poświęcona śp. ks. Stanisławowi Saładydze, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej:

- Ks. Stanisław Saładyga urodził się 09 marca 1952 w Radgoszczy, jako syn Władysława i Władysławy z domu Łabuz. Egzamin dojrzałości złożył w 1971 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 28 maja 1978 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Lisia Góra (od 07 sierpnia 1978 roku), Dobra (od 11 lutego 1980 roku) i Kolbuszowa (od 07 czerwca 1983 roku). W dniu 1 lipca 1986 roku został mianowany proboszczem nowo powstałej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie. Z dniem 24 sierpnia 1991 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu koło Tarnowa, który pełnił do 19 sierpnia 2005 roku. Z dniem 20 sierpnia 2005 roku objął urząd proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Mędrzechowie. Ponadto pełnił funkcje członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej, Rady Administracyjnej Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza oraz Diecezjalnego Zespołu Duszpasterstwa Rolników. Sprawował także obowiązki asystenta dyrektora ds. administracyjno-gospodarczych Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, wicedziekana Dekanatu Szczucin oraz kapelana Domu Radosnej Starości im. Jana Pawła II w Kupieninie. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1986 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1994 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

ZOBACZ: Wypadek w Nowych Żukowicach. Motocyklista ciężko ranny po zderzeniu z samochodem [ZDJĘCIA]

Zaatakował matkę