Nie żyje ks. Wojciech Reciak. Wikariusz z Gawłowa miał tylko 48 lat. Kiedy pogrzeb?

i

Autor: dodo71/cc0/pixabay Ks. Wojciech Reciak pochodził z Limanowej. Ostatnio pracował jako wikariusz w Gawłowie / zdjęcie ilustracyjne.

Ostatnie pożegnanie kapłana

Nie żyje ks. Wojciech Reciak. Wikariusz z Gawłowa miał tylko 48 lat. Kiedy pogrzeb?

2022-12-16 9:14

Nie żyje kapłan diecezji tarnowskiej ks. Wojciech Reciak. Duchowny przyjął święcenia kapłańskie w 2000 roku, a jako wikariusz pracował w Lipnicy Murowanej, Lisiej Górze, Ropie, Bystrej, a ostatnio w Gawłowie. Pełnił też funkcję katechety i opiekuna liturgicznej służby ołtarza. Miał zaledwie 48 lat. Pogrzeb ks. Reciaka odbędzie się w sobotę, 17 grudnia w Limanowej.

Nie żyje ks. Wojciech Reciak. Wikariusz z Gawłowa miał 48 lat

W środę, 14 grudnia zmarł ks. Wojciech Reciak, wikariusz parafii w Gawłowie. Ukończył on Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i był kapłanem przez ponad 22 lata. Święcenia przyjął z rąk ówczesnego ordynariusza diecezji tarnowskiej bp. Wiktora Skworca. Pracował jako wikariusz w Lipnicy Murowanej, Lisiej Górze, Ropie, Bystrej, a ostatnio w Gawłowie. Jako katecheta i opiekun liturgicznej służby ołtarza angażował się w duszpasterstwo młodzieży. Ponadto pełnił funkcję wicenotariusza w dekanacie Ropa, a także był członkiem Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej (2010-2015).

Pogrzeb ks. Wojciecha Reciaka odbędzie się w sobotę, 17 grudnia w Limanowej. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Limanowej-Sowlinach rozpocznie się o godz. 11.00. Po jej zakończeniu na cmentarzu w Limanowej nastąpi pochówek. O śmierci ks. Reciaka poinformowała między innymi szkoła podstawowa w Bystrej, gdzie duchowny przez kilka lat był katechetą. Poniżej nota biograficzna poświęcona zmarłemu kapłanowi, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

Kim był ks. Wojciech Reciak? Nota biograficzna

Ks. Wojciech Reciak urodził się 2 stycznia 1974 roku w Limanowej, jako syn Ryszarda i Janiny z d. Król. Egzamin dojrzałości złożył w 1993 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej. W 1994 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca, w dniu 27 maja 2000 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Lipnica Murowana (od 26 sierpnia 2000 roku), Lisa Góra (od 1 września 2002 roku), Ropa (od 1 września 2008 roku), Bystra (od 1 września 2012 roku) oraz Gawłów (od 1 września 2016 roku). Ponadto pełnił funkcje dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza oraz wicenotariusza w dekanacie Ropa, a także był członkiem Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej (2010-2015).

Krakowska Galeria Plaza przeznaczona do rozbiórki
Sonda
Czy Kościół w Polsce odgrywa pozytywną rolę?