Nie żyje ks. Zbigniew Stabrawa. Proboszcz z Mordarki zmarł w swoje urodziny. Pozostawił parafian w żałobie

i

Autor: Saghat/domena publiczna/wikipedia, webandi/cc0/pixabay Tymczasowy kościół parafialny w Mordarce.

Miał 60 lat

Nie żyje ks. Zbigniew Stabrawa. Proboszcz z Mordarki zmarł w swoje urodziny. Pozostawił parafian w żałobie

2022-12-19 11:20

Nie żyje ks. Zbigniew Stabrawa, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce. Duchowny zmarł w dniu swoich 60. urodzin. Dziełem życia zmarłego kapłana było doprowadzenie do budowy kościoła dla nowoutworzonej parafii w Mordarce, który w zeszłym roku został konsekrowany przez biskupa tarnowskiego. Pogrzeb ks. Zbigniewa Stabrawy odbędzie się w środę, 21 grudnia w Limanowej.

Nie żyje ks. Zbigniew Stabrawa. Proboszcz z Mordarki zmarło w dniu 60 urodzin

W niedzielę, 18 grudnia zmarł proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce ks. Zbigniew Stabrawa. Tego dnia duchowny obchodził 60. urodziny. W tym roku ks. Stabrawa obchodził również jubileusz 35. rocznicy święceń kapłańskich. Udzielił ich mu w 1987 roku ówczesny ordynariusz tarnowski bp Jerzy Ablewicz. Ks. Stabrawa był absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziełem życia zmarłego kapłana było doprowadzenie do wybudowania i konsekracji kościoła parafialnego w Mordarce. Konsekracja miała miejsce w zeszłym roku. Wcześniej ks. Stabrawa pracował jako wikariusz w: Koszycach Wielkich, Limanowej oraz Mielcu.

Pogrzeb duchownego odbędzie się w środę, 21 grudnia w Limanowej. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13.30. Po jej zakończeniu, na cmentarzu w Limanowej nastąpi pochówek. Poniżej nota biograficzna poświęcona ks. Zbigniewowi Stabrawie, umieszczona na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

Kim był ks. Zbigniew Stabrawa. Nota biograficzna

Ks. Zbigniew Stabrawa urodził się 18 grudnia 1962 roku w Bochni, jako syn Jana i Genowefy z domu Łukasik. Pochodził z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Wiśniczu. Egzamin dojrzałości złożył w 1981 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 24 maja 1987 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Koszyce Wielkie (1987-1991), Limanowa – Matki Boskiej Bolesnej (1991-2001 oraz 2002-2010) oraz Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy (2001-2002). W roku 2002 została mu powierzona misja budowy tymczasowej kaplicy w Mordarce, a później kościoła. W dniu 1 stycznia 2011 roku został mianowany administratorem, a z dniem 1 lipca 2012 roku proboszczem nowoutworzonej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mordarce. W kolejnych latach, wraz z parafianami, kontynuował budowę kościoła parafialnego, doprowadzając do jego konsekracji, której dokonał biskup tarnowski Andrzej Jeż dnia 10 października 2021 roku. Ponadto był członkiem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Przejechał przez przejście dla pieszych. Nie ustąpił matce z wózkiem.
Sonda
Czy Kościół w Polsce odgrywa pozytywną rolę?