Niespodziewana zmiana diagnozy. Kobieta z Tarnowa nie jest zakażona koronawirusem!

2020-07-20 15:22 Adrian Teliszewski
29 zakażeń w Świętokrzyskiem
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay

54-letnia kobieta z Tarnowa, które miała być zarażona koronawirusem na szczęście nie jest zainfekowana. Wyniki pierwszych badań wskazywały na obecność SARS-CoV-2 w jej organizmie, lecz wykluczyły to powtórne testy. Prawdopodobnie jutro ten przypadek zostanie uwzględniony w raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i liczba zarażonych osób w Tarnowie zostanie zredukowana do piętnastu.

W minioną niedzielę (12 lipca) prezydent Tarnowa Roman Ciepiela informował o kolejnym przypadku koronawirusa wśród mieszkańców miasta. Zakażona miała być 54-letnia kobieta, która uczestniczyła w weselu. 

Sanepid rozpoczął ustalanie kręgu osób, z którymi miała kontakt tarnowianka. One również musiałyby zostać objęte nadzorem epidemiologicznym oraz przejść badania na obecność SARS-CoV-2 w organizmie.

Tymczasem dzisiaj (20 lipca) okazało się, że powtórne testy wykluczyły zakażenie koronawirusem u kobiety. Poinformował o tym prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Prawdopodobnie jutro ten przypadek zostanie uwzględniony w raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i liczba tarnowian zarażonych SARS-CoV-2 będzie zredukowana do piętnastu.

- Powtórne testy wykluczyły zakażenie u kobiety z Tarnowa, o której informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Trzeba jednak zachowywać wyjątkową ostrożność. Epidemia nie ustępuje o czym świadczy masowe zachorowanie mieszkańców DPS w Grobli pod Bochnią - napisał na FB Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Rzeki na ulicach Starachowic po niedzielnej burzy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: