Nowy Sącz. Oddział neurologii ZAMKNIĘTY! Podejrzenie koronawirusa w szpitalu

2020-08-20 12:10 Adrian Teliszewski
Nowy Sącz. Oddział neurologii ZAMKNIĘTY! Podejrzenie koronawirusa
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Nowy Sącz. Oddział neurologii ZAMKNIĘTY! Podejrzenie koronawirusa

Oddział neurologii szpitala im. Śniadeckiego w Nowym Sączu został zamknięty ze względu na podejrzenie koronawirusa u jednego z pracowników, którego test na obecność SARS-CoV-2 w organizmie dał niejednoznaczny wynik. Pacjenci oddziału również zostali przebadani. Ich pierwsze wyniki dały rezultat negatywny, zgodnie z procedurą testy zostaną powtórzone.

Niejednoznaczny wynik testu pracownika szpitala

Jeden z pracowników szpitala im. Śniadeckiego w Nowym Sączu otrzymał niejednoznaczny wynik swojego testu na obecność koronawirusa. Z tego powodu zamknięty został oddział neurologii. W dalszym ciągu jest tam leczonych ponad dziesięciu pacjentów, ale nie przyjmuje się nowych chorych. Pacjentom również wykonano badania na podstawie pobranych od nich wymazów. Wszystkie testy dały wynik negatywny, lecz zgodnie z procedurą będą one powtórzone po siedmiu dniach. 

W dalszym ciągu zamknięty pozostaje oddziały hematologii szpitala w Nowym Sączu. Początkowo koronawirusa potwierdzono tam u siedmiu osób (pracowników i pacjentów), lecz jak przekazała nam Agnieszka Zelek, rzecznik sądeckiej lecznicy obecnie liczba ta przekroczyła już dziesięć osób.

Akcja przypominająca o maseczkach w galeriach handlowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.