Koronawirus. W Tarnowie zmarł zakażony mężczyzna! To mieszkaniec powiatu tarnowskiego

2020-08-20 11:18 Adrian Teliszewski
Koronawirus. W Tarnowie zmarł zakażony mężczyzna! To mieszkaniec powiatu tarnowskiego
Autor: Bokskapet/Pixabay.com

W szpitalu św. Łukasza w Tarnowie ("nowy szpital") zmarł 86-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Potwierdzono, że zgon nastąpił w następstwie choroby COVID-19, a zmarły, który mieszkał w powiecie tarnowskim cierpiał na choroby współistniejące. Od początku epidemii w województwie małopolskim odnotowano 103 ofiary infekcji SARS-CoV -2.

Pacjent ze szpitala św. Łukasza w Tarnowie nie żyje

Minionej doby w Małopolsce jedna osoba zmarła z powodu choroby COVID-19. Zgon nastąpił w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie, a ofiarą jest 86-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który cierpiał na choroby współistniejące. Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował również o nowych zakażeniach. We wschodniej części województwa najwięcej przypadków potwierdzono w powiecie bocheńskim (14) oraz powiecie nowosądeckim (10). W Nowym Sączu przybyło pięciu zainfekowanych, natomiast w Tarnowie nie doszło do kolejnych zakażeń.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 151 osób. To 77 kobiet i 74 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z Krakowa (41 osób), powiatu nowotarskiego (26), bocheńskiego (14), krakowskiego (10), nowosądeckiego (10), oświęcimskiego (9), limanowskiego (7), brzeskiego (6), Nowego Sącza (5), powiatu tarnowskiego (5), wielickiego (5), chrzanowskiego (3), myślenickiego (3), olkuskiego (3), dąbrowskiego (1), suskiego (1), tatrzańskiego (1) i wadowickiego (1). Aktualnie 11 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 5989 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 86-letniego mężczyzny z powiatu tarnowskiego, który przebywał w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 103 - czytamy w najnowszym (20 sierpnia) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii. 

Akcja przypominająca o maseczkach w galeriach handlowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: