Tarnów. Angelika Świtalska ze stanowiskiem w kolejnej spółce! Czym zajmie się teraz?

2020-08-20 8:24
Angelika Świtalska ze stanowiskiem w kolejnej spółce! Czym się zajmie teraz?
Autor: Karol Szadkowski (AMZ Kutno)/CC BY-SA 4.0/wikipedia zdjęcie ilustracyjne

Angelika Świtalska po rezygnacji ze stanowiska prezesa firmy "Koltar" nie została bez pracy. Tarnowska radna niespełna miesiąc temu otrzymała posadę w radzie nadzorczej innej spółki zależnej od władz publicznych. Chodzi o należącą do samorządu wojewódzkiego Małopolską Kolumnę Transportu Sanitarnego. Przedsiębiorstwo obsługuje trzy małopolskie szpitale w zakresie transportu medycznego.

Angelika Świtalska w ogniu krytyki

Tarnowska radna Angelika Świtalska, reprezentująca w Sali Lustrzanej PiS pod koniec czerwca znalazła się w centrum zainteresowania lokalnej opinii publicznej po powołaniu jej na stanowiska prezesa spółki zależnej od Grupy Azoty. W zarządzie "Koltaru" dołączyła między innymi do Tadeusza Gancarza, który w przeszłości również był członkiem rady miejskiej w Tarnowie, lecz w związku z otrzymaniem tej posady musiał zrezygnować z kandydowania w wyborach samorządowych 2018. 

Dodatkowo kontrowersje wzbudziła biznesowa przeszłość Angeliki Świtalskiej, w tym ogłoszenie przez nią upadłości konsumenckiej. Ostatecznie zrezygnowała ona z szefowania "Koltarowi", zapowiadając przy okazji wytoczenie procesów redakcjom, które opisały jej perypetie.

Nie tylko "Koltar"

Po pożegnaniu się z "Koltarem" Angelika Świtalska nie została jednak bez pracy. Jak opisuje TEMI, radna od lipca jest również członkiem rady nadzorczej Małopolskiej Kolumny Transportu Sanitarnego. To spółka należąca do samorządu województwa małopolskiego, którym od 2018 roku rządzą osoby związane z PiS.

Małopolska Kolumna Transportu Sanitarnego z siedzibą w Tarnowie obsługuje trzy szpitale (dwa w Tarnowie i Szpital Uniwersytecki w Krakowie) w zakresie transportu medycznego. Spółka dysponuje flotą ponad 50 samochodów i zatrudnia ponad 100 osób.

Budzę się, a mojej córeczki już nie ma...