Olesno. 24-latek bez maseczki znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Był pijany

Olesno. 24-latek bez maseczki znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Był pijany
Autor: Mammiya/cc0/pixabay Pijany 24-latek nie miał założonej maseczki i awanturował się podczas interwencji podjętej przez policjantów.

W Oleśnie (pow. dąbrowski) pijany 24-latek znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów, którzy podjęli wobec niego interwencję w związku z łamaniem obostrzeń sanitarnych. Mężczyzna nie miał założonej maseczki oraz odmówił podania swoich danych osobowych. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Olesno. Pijany 24-latek awanturował się podczas policyjnej interwencji

W niedzielę (2 maja) w Oleśnie (pow. dąbrowski) policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie miał założonej maseczki. 24-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego odmówił ujawnienia funkcjonariuszom swoich danych osobowych i zaczął się z nimi awanturować. W trakcie pyskówki krnąbrny mężczyzna znieważył mundurowych oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Na jego zachowanie wpływ miało nadużycie alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. 24-latek został zatrzymany i doprowadzony na komisariat w celu ustalenia tożsamości, a następnie przekazany pod opiekę wskazanej przez niego osobie. Teraz czeka go postępowanie przed sądem. Za złamanie obostrzeń sanitarnych, odmowę podania danych osobowych oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ: Krasne-Lasocice. Koronawirus podczas Pierwszej Komunii Świętej. Ważny komunikat sanepidu

W zeszłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Luzowanie pandemicznych obostrzeń w tym zakresie ma nastąpić 15 maja, o ile utrzymana zostanie spadkowa tendencja liczby nowych zakażeń koronawirusem. Osoby bez maseczek będę jednak musiały zachowywać dystans 1,5 metra od innych ludzi. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu ma dotyczyć całego kraju, bez wprowadzania regionalizacji. Zakrywanie twarzy maseczką w dalszym ciągu będzie obowiązkowe w przestrzeniach zamkniętych. 

ZOBACZ: Brzesko. Pijany ojciec zajmował się 2-tygodniowym dzieckiem. Dawał alkohol niemowlakowi?

Marihuana warta 4,5 mln złotych przemycona w transporcie kalafiorów!