Osiecka i Stachura na urodzinach Tarnowa. Miasto kończy 691 lat [PROGRAM]

W niedzielę, 7 marca przypada 691. rocznica lokacji Tarnowa. Jak co roku, ten dzień jest obchodzony jako urodziny miasta i nie zmienia tego nawet pandemia koronawirusa, choć oczywiście program uroczystości musi być dostosowany do panujących obostrzeń epidemiologicznych. W tym roku głównymi atrakcjami będą: sobotni koncert dedykowany pamięci Agnieszki Osieckiej, oraz dwa przedstawienia teatralne. Jedno z nich będzie połączeniem kilkunastu wierszy i fragmentów prozy Edwarda Stachury.

691. urodziny Tarnowa [PROGRAM]

Za dzień urodzin Tarnowa uważa się datę 7 marca 1330 roku, gdy król Polski Władysław Łokietek wystawił Spycimirowi Leliwicie dokument zezwalający na lokację miasta. Pomnik uwieczniający króla z aktem lokacyjnym w ręce stoi zresztą przy ulicy Wałowej w Tarnowie. Tegoroczne urodziny miasta będą już drugimi po wybuchu pandemii koronawirusa. Niestety zaraza ciągle ma wpływ na nasze życie, dlatego przedszkolaki ponownie nie będą mogły spotkać się na rynku i zjeść urodzinowych słodkości. Nie oznacza to jednak, że w programie nie ma pozycji przeznaczonej specjalnie dla nich. W niedzielę, 7 marca na Dużej Scenie tarnowskiego teatru zostanie wystawiona bajka pt. "Jaś i Małgosia". Z kolei tego samego dnia o godz. 18.00 na Scenie Underground Ireneusz Pastuszak wystawi spektakl pt. "Po co jest noc", będący połączeniem kilkunastu wierszy i fragmentów prozy Edwarda Stachury. 

PRZECZYTAJ: Plan na uratowanie dworca w Tarnowie. Pomoże były poseł PiS?

Obchody 691. urodzin Tarnowa rozpoczną się już w sobotę, 6 marca. O godz. 20.00 w kinie Marzenie odbędzie się koncert poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej. Wystąpią między innymi: Sławek Ramian, Paweł Mazur, Bartek Szułakiewicz, Piotr Kita, Milena Łącka oraz Katarzyna Kalita. Ten koncert będzie pierwszym z cyklu pt. "Wieczorki zapoznawcze", w którego ramach będą przypominane największe postaci polskiej piosenki, takie jak: Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jacek Cygan, czy Marek Grechuta. W ramach miejskich uroczystości jubileuszowych zobaczymy dwie wystawy przygotowane przez BWA: "Antygrawitacja" oraz "Otulone ciszą". 

ZOBACZ: QUIZ. Wiedziałeś, że istnieją takie kolory? Mężczyźni NIE ZDOBĘDĄ nawet połowy punktów!

Czekoladowe cuda na Dzień Kobiet