Pałac Ślubów nie na sprzedaż! Magistrat znalazł dla niego inne przeznaczenie

2020-02-27 8:00
Pałac Ślubów nie na sprzedaż! Miasto znalazło dla niego inne przeznaczenie
Autor: Vudu/CC BY 3.0/wikipedia Zabytkowy budynek ma być siedzibą nowej instytucji kultury

W pałacu przy ulicy Gumniskiej tarnowianie przez lata wstępowali w związki małżeńskie. Od tego roku jest to już niemożliwe, ponieważ Urząd Stanu Cywilnego wyprowadził się do centrum miasta. Magistrat planował sprzedaż zabytkowego budynku, lecz teraz zmienił zdanie i chce w nim ulokować nową instytucję kultury.

Od początku lutego tarnowski Urząd Stanu Cywilnego mieści się przy ulicy Nowej 4. Z kolei uroczystości ślubne odbywają się w Sali Lustrzanej. Urzędnicy tłumaczyli tę zmianę koniecznością remontu pałacu przy ulicy Gumniskiej oraz chęcią przeniesienia ceremonii związanych z zawarciem związku małżeńskiego do centrum miasta. 

Opustoszały, zabytkowy budynek miał zostać sprzedany, jednak magistrat zmienił zdanie w tej kwestii. 

Miasto liczy, że uda mu się pozyskać środki zewnętrzne na remont dawnego Pałacu Ślubów. Wówczas mogłaby się tam mieścić nowa instytucja kultury, zajmująca się wspieraniem lokalnych artystów. Najpierw jednak swój głos w sprawie sposobu wykorzystania budynku przy ulicy Gumniskiej mają wyrazić tarnowianie. W internecie została stworzona ankieta dotycząca wydarzeń i usług kulturalno-artystycznych w mieście.

Dodatkowo urząd miasta zaplanował konsultacje społeczne z mieszkańcami. Można wziąć w nich udział podczas sobotniego spotkania (2 marca) w Sali Lustrzanej w godz. 11.00-13.00 oraz 16.00-18.00.

Jak wypełnić e-PIT?