Kierowca stracił prawo jazdy

Pieszy potrącony na pasach w centrum Tarnowa. Kierowca go nie zauważył

2023-02-09 10:38

Rano w czwartek, 9 lutego na ulicy Krakowskiej w Tarnowie kierowca potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany skarżył się na ból kończyn i trafił do tarnowskiego szpitala. Szofer tłumaczył się, że nie zauważył pieszego idącego przez pasy. Odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Tarnów. Pieszy potrącony na pasach. Kierowca go nie zauważył

Po godzinie szóstej rano, w pobliżu kościoła misjonarzy w Tarnowie kierowca peugeota potrącił pieszego przechodzącego przez pasy. Poszkodowany skarżył się na ból kończyn, dlatego karetka pogotowia ratunkowego zabrała go do tarnowskiego szpitala. Z ustaleń policji wynika, że 50-letni kierowca osobowego peugeota jechał ulicą Krakowską w kierunku ulicy Narutowicza. Gdy przejeżdżał przez oznakowane przejście dla pieszych nie zauważył mężczyzny przechodzącego przez jezdnię. Nieuważny szofer stracił prawo jazdy, a dodatkowo czeka go postępowanie sądowe w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym.

Tarnowska policja wciąż poszukuje sprawców potrąceń pieszych, którzy uciekli bez udzielenia pomocy poszkodowanym. Do pierwszego z takich incydentów doszło w Otfinowie, z kolei drugi wydarzył się na ul. Kołłątaja w Tarnowie.

22-latek spieszył się na imprezę. Miał na liczniku 213 km/h
Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?