Pijany kierowca skosił słup w Łęgu Tarnowskim. Chciał uniknąć odpowiedzialności

2021-10-22 9:20
Pijany kierowca skosił słup w Łęgu Tarnowskim. Chciał uniknąć odpowiedzialności
Autor: KMP Tarnów 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Groźny incydent w Łęgu Tarnowskim. 31-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu skosił słup telefoniczny, po czym próbował uciec z miejsca zdarzenia, aby uniknąć odpowiedzialności. Był jednak w takim stanie, że nie odszedł zbyt daleko i policjanci szybko go zatrzymali. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Pijany kierowca skosił słup w Łęgu Tarnowski. Próbował uciec

We wtorek (19 października) po południu świadkowie zaalarmowali policję, że w Łęgu Tarnowskim kierowca białego forda na łuku drogi wypadł z jezdni i skosił słup telefoniczny. Następnie mężczyzna wysiadł z pojazdu i pieszo próbował uciec z miejsca zdarzenia. Dyżurny skierował do Łęgu Tarnowskiego policjantów z patrolu ruchu drogowego, a także przewodnika z psem. W ujęciu sprawcy pomógł stan głębokiego upojenia alkoholowego, w którym się on znajdował. 31-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, dlatego nie mógł odejść zbyt daleko i szybko został zatrzymany. Interwencji wymagał również uszkodzony słup telefoniczny. Jego zabezpieczeniem zajęli się strażacy. Na szczęście nikt nie ucierpiał przez nieodpowiedzialność kierowcy forda.

PRZECZYTAJ: Śmierć na DK 73 w Brniu. Zginął 35-letni mężczyzna, kierowca miał 2,7 promila [ZDJĘCIA]

Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, a w Komisariacie Policji w Żabnie zostało wszczęte wobec niego postępowanie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz trzyletni zakaz prowadzenia samochodów.

ZOBACZ: Tragedia pod Bochnią. Kierowca ciągnika odpowie za spowodowanie katastrofy

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Groby legend i sław Krakowa. Grechuta, Wodecki, Demarczyk i inni