Pleśna: 37-latek wyszedł do lasu i miał odebrać sobie życie. Odnalazł się na plantacji marihuany

2021-07-20 17:05
Konopie, marihuana
Autor: Rex Medlen / CC0 / pixabay.com

Olbrzymiego stracha napędził swoim bliskim 37-letni mężczyzna, który wyszedł z domu do lasu i przez dłuższy czas nie dawał znaku życia. Rodzice zaginionego poinformowali policję, że opuścił on miejsce zamieszkania z zamiarem odebrania sobie życia. Po tym sygnale mundurowi natychmiast rozpoczęli szeroką zakrojoną akcję poszukiwawczą. Po kilku godzinach 37-latek został odnaleziony na plantacji marihuany.

Pleśna: Zaginiony 37-latek odnaleziony na plantacji marihuany

Rodzice 37-letniego mężczyzny w czwartek (15 lipca) poinformowali policję, że ich syn wyszedł z domu do lasu znajdującego się na terenie gminy Pleśna z zamiarem odebrania sobie życia. Po tym sygnale funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowali się również strażacy z PSP i lokalnych OSP. Przeczesywano zarośla w rejonie Janowic, Szczepanowic oraz Dąbrówki Szczepanowskiej. Zaginiony 37-latek odnalazł się po kilku godzinach, gdy już rozważano zaangażowanie w akcję jeszcze większej liczby mundurowych. Mężczyzna przebywał kilka kilometrów od swojego domu i wcale nie zamierzał popełnić samobójstwa, lecz doglądał stworzonej przez siebie plantacji marihuany. Na dwóch małych poletkach, wśród innej leśnej roślinności policjanci odnaleźli w sumie 66 krzaków w różnej fazie wzrostu. Poszukiwania zostały odwołane, a mężczyzna został zatrzymany, w związku z nielegalną działalnością.

PRZECZYTAJ: Tarnów: Bitwa o zamek na górze św. Marcina. W ruch poszły miecze i łuki [ZDJĘCIA]

37-latek usłyszał już zarzut złamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, do którego się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem za przestępstwo, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Tarnowie-Mościcach.

ZOBACZ: Jeden kierowca usnął za kółkiem, drugi nie opanował swojego bmw. Dwa groźne dachowania w regionie [ZDJĘCIA]

MPK Wrocław publikuje wstrząsające nagranie. Kobieta została potrącona przez tramwaj!