Pod Dabrową Tarnowską pies wpadł pod samochód. ZAKLINOWAŁ SIĘ w zderzaku

i

Autor: KMP Tarnów W wyniku potrącenia przez samochód pies przeżył, jednak doznał poważnych obrażeń.

Pod Dabrową Tarnowską pies wpadł pod samochód. ZAKLINOWAŁ SIĘ w zderzaku [ZDJĘCIA]

2021-04-20 14:52

Do przykrego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Breń pod Dąbrową Tarnowską. Na drodze krajowej nr 73 potrącony przez samochód osobowy został pies, który na domiar złego zaklinował się w zderzaku pojazdu. Pomocy udzielili mu przybyli na miejsce strażacy. Niestety zwierzę doznało poważnych urazów neurologicznych. Weterynarze twierdzą jednak, że może to być tylko stan przejściowy, a z biegiem czasu pies może wrócić do pełnej sprawności.

Potrącony przez samochód pies zaklinował się w zderzaku

Do potrącenia psa w miejscowości Breń pod Dąbrową Tarnowską doszło w piątek (16 kwietnia). 34-letnia mieszkanka Tarnowa jadąc drogą krajową nr 73 uderzyła w zwierzę, które przebiegało przez jezdnię. Niestety zdarzenie miało bardzo przykre konsekwencje. Zwierzak zaklinował się w plastikowym zderzaku pojazdu i nie mógł samodzielnie wydostać się z tej pułapki. Pomogli mu dopiero strażacy, którzy dotarli na miejsce kolizji. Ze względu na późną porę nie udało się ustalić tożsamości właściciela potrąconego psa, stąd zwierzak może zostać umieszczony w azylu przy ulicy Komunalnej w Tarnowie. Wcześniej jednak musi dojść do siebie, ponieważ w wyniku zderzenia z samochodem doznał poważnych obrażeń.

PRZECZYTAJ: Melsztyn. Mężczyzna UGODZIŁ SIĘ NOŻEM. Wykrwawiłby się na śmierć, gdyby nie policjanci

Opiekę medyczną zapewnił zwierzęciu weterynarz w Żabnie. Efektem potrącenia był uraz neurologiczny, który spowodował utratę wzroku przez psa. Lekarze mają jednak nadzieję, że jest to tylko stan przejściowy, a wraz z upływem czasu poszkodowany czworonóg wróci do pełnej sprawności. Być może uda się również odnaleźć jego właściciela.

ZOBACZ: Ile wynosi najwyższa emerytura w Tarnowie i Nowym Sączu? Takich zarobków można pozazdrościć

Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku