Policyjny pościg w Żegocinie! Agresywny i pijany mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności

2020-12-04 11:38
Policyjny pościg w Żegocinie! Agresywny i pijany mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności
Autor: Diego Fabian Parra Pabon/cc0/pixabay Kalisz: Kradzież jak z filmu akcji! Złodzieje wycięli dziurę w dachu i okradli sklep jubilerski

Zatrzymaniem 33-latka zakończył się policyjny pościg za osobowym peugeotem w Żegocinie. Mężczyzna był wyjątkowo zdeterminowany, by uniknąć spotkania z policją, bo kiedy nie mógł już kontynuować ucieczki w swoim pojeździe, wysiadł z niego i zaczął uciekać pieszo. Podczas zatrzymania zachowywał się agresywnie. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu.

Zaczęło się od niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Kiedy policjanci z komisariatu w Nowym Wiśniczu zauważyli, że kierowca peugeota porusza się samochodem bez zabezpieczenia chcieli zatrzymać go do kontroli. 33-latek nie miał jednak ochoty na spotkanie z mundurowymi i podjął próbę ucieczki. Po niespełna kilometrowym pościgu w Żegocinie, kierujący zjechał na teren nieogrodzonej posesji, gdzie na ośnieżonej trawie koła samochodu zaczęły się ślizgać i dalsza ucieczka samochodem stała się niemożliwa. Wówczas mężczyzna wysiadł ze swojego pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariusze szybko go jednak złapali.

Podczas zatrzymania 33-latek zachowywał się agresywnie i był nienaturalnie pobudzony. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że kierowca peugeota już figuruje w policyjnej bazie danych, a na jego koncie są dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Tym razem na takiej karze może się nie skończyć. Za samo niezatrzymanie się do kontroli grozi mu do pięciu lat więzienia.

Takich radiowozów jeszcze nie było