Pożar w wytwórni pasz w Turzy. Straty przekroczyły 200 tysięcy złotych

Pożar w wytwórni pasz w Turzy. Straty przekroczyły 200 tysięcy złotych
Autor: Andrzej Rembowski/cc0/pixabay Strażacy walczyli z płomieniami przez ponad pięć godzin.

Przez ponad pięć godzin dziesięć zastępów strażackich walczyło z pożarem, który wybuchł na terenie zakładu produkcyjnego wytwarzającego pasze dla zwierząt w miejscowości Turza (gm. Rzepiennik Strzyżewski). Na szczęście w zdarzeniu nie zostali poszkodowani ludzie, jednak płomienie spowodowały ogromne straty materialne. Ich wartość to ponad 200 tysięcy złotych. Trwa wyjaśnienie przyczyny wybuchu pożaru.

Pożar w wytwórni pasz w Turzy

O płomieniach w wytwórni pasz w Turzy (gm. Rzepiennik Strzyżewski) strażacy zostali poinformowani w sobotę, 20 lutego około godz. 22.40. Na miejscu zastali pożar instalacji podajnikowej znajdującej się na znacznej wysokości. W pierwszej kolejności strażacy musieli zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie budynki, a następnie gasić płomienie, które siały spustoszenie wewnątrz zakładu produkcyjnego. Działania straży pożarnej trwały przez ponad pięć godzin. Na szczęście w pożarze nie ucierpieli ludzie, jednak żywioł spowodował olbrzymie straty materialne. 

PRZECZYTAJ: Tropie. Mężczyzna spadł ze skarpy nad brzegiem jeziora. Skomplikowana akcja ratownicza [ZDJĘCIA]

Jak informuje Radio Kraków, spaleniu uległ budynek, w którym znajdowały się podajniki do transportu pasz, taśmociągi, silniki elektryczne, instalacja elektryczna i elewator paszowy. Straty oszacowano na ponad 200 tysięcy złotych. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Obecnie nie wiadomo jeszcze, z jakiego powodu wewnątrz wytwórni pasz w Turzy wybuchł pożar. Ustali to policyjne dochodzenie.

ZOBACZ: Beczułka piwa w czasie postu. Tak browar w Okocimiu pokrzepiał osłabione zakonnice

Potężne tłumy na ulicach Warszawy