Radny OSTRO krytykuje zmiany w urzędzie miasta i chce odwołania prezydenta Ciepieli!

2020-05-29 16:57

Przewodniczący komisji kultury w tarnowskiej radzie miejskiej Marek Ciesielczyk w ostrych słowach skrytykował dzisiejsze (29 maja) roszady w magistracie. Nominację Agnieszki Kawy na funkcję wiceprezydenta miasta oraz rekomendowanie Piotra Augustyńskiego na prezesa Miejskiego Zarządu Budynków samorządowiec nazwał "kolejnym szalonym pomysłem prezydenta Ciepieli". Ciesielczyk domaga się odwołania prezydenta Tarnowa.

Radnemu Markowi Ciesielczykowi od dłuższego czasu jest nie po drodze z prezydentem Romanem Ciepielą, choć to właśnie włodarz Tarnowa umożliwił mu kandydowanie w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej. Przewodniczący komisji kultury w ostrych słowach skrytykował dzisiejsze roszady w magistracie. Zarzucił on prezydentowi, że w czasie kryzysu ekonomicznego spowodowanego epidemią koronawirusa Roman Ciepiela "wyrzuca pieniądze w błoto". 

Nową wiceprezydent Ciesielczyk nazwał "bezrobotną panią od kultury", co ciekawe jako przewodniczący komisji kultury będzie musiał z nią blisko współpracować. Kontrowersyjny radny wezwał również do odwołania ze stanowiska prezydenta Romana Ciepieli.

- Jak Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera. Kolejny szalony pomysł prezydenta Ciepieli. W czasie kryzysu ekonomicznego wiceprezydenta ds. gospodarczych wymienił dzisiaj na kolejnego bezrobotnego.... panią od kultury, choć mamy już dyrektora Wydziału Kultury, 4 dyrektorów instytucji kultury, Radę Kultury, Komisję Kultury itd, ale nie mamy pieniędzy na kulturę! Odwołany wiceprezydent ma być nowym prezesem MZB, a dotychczasowy prezes będzie wiceprezesem. Czyli następne 100 tys. zł wyrzucone w błoto. To kolejny powód, by jak najszybciej odwołać prezydenta Ciepielę! - napisał na FB tarnowski radny Marek Ciesielczyk.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

2- miesięczna lisica trafiła do lecznicy weterynaryjnej w Nowym Sączu