Nowy Sącz: Młodzież gotuje, Robert Makłowicz ocenia

i

Autor: Michał Rejduch Robert Makłowicz podczas konkursu kulinarnego w Nowym Sączu.

Robert Makłowicz gościem Ukraińskiej Gastromajówki w Tarnowie. Potrawy przygotują uchodźczynie

2022-04-25 19:36

Robert Makłowicz będzie gościem Ukraińskiej Gastromajówki w Tarnowie, która została zaplanowana na najbliższy weekend (30 kwietnia - 1 maja). Podczas pierwszego dnia wydarzenia na tarnowskim rynku będzie można skosztować tradycyjnych ukraińskich potraw i przekąsek, przygotowanych przez uchodźczynie z Ukrainy. Z kolei rano w niedzielę zostanie wydanych tysiąc posiłków, zarówno dla mieszkańców, jak i dla gości z Ukrainy.

Robert Makłowicz gościem Ukraińskiej Gastromajówki w Tarnowie. Potrawy przygotują uchodźczynie

Najbliższy weekend (30 kwietnia - 1 maja) w Tarnowie będzie stał pod znakiem kulinariów, a zwłaszcza potraw kuchni ukraińskiej. W sobotę i niedzielę na tarnowskim rynku odbędzie się Ukraińska Gastromajówka z udziałem Roberta Makłowicza. To inicjatywa Konsulatu Honorowego Ukrainy w Tarnowie, który organizuje wydarzenie razem z Urzędem Miasta Tarnowa. Jak wyjaśnia Bartłomiej Babuśka, konsul honorowy Ukrainy w Tarnowie, plan, by promować kuchnię ukraińską pojawił się dużo wcześniej, jednak wojna za wschodnią granicą spowodowała zmianę formuły wydarzenia. Zamiast promocji kuchni przez ukraińskich restauratorów postanowiono, by potrawy zostały przyrządzone przez uchodźczynie. Jak informuje tarnowski magistrat, podczas pierwszego dnia Ukraińskiej Gastromajówki będzie można skosztować tradycyjnych ukraińskich potraw i przekąsek.

Na degustacji nie zabraknie pielmieni, wareników, barszczu, śledzia pod szubą, ale też mniej znanych specjałów. Potrawy przygotują panie z Ukrainy, które przybyły do Tarnowa, uciekając przed wojną w swoim kraju. Sobotnia część Gastromajówki potrwa od godz. 14.00 do 21.00.

PRZECZYTAJ: Edyta rzuciła się z synkiem do studni. Sąsiedzi w szoku: "Zawsze się uśmiechała, machała z samochodu" [ZDJĘCIA]

Z kolei w niedzielę Robert Makłowicz wspólnie z prezydentem Romanem Ciepielą przygotuje m.in. śniadanie na tarnowskim rynku. W niedzielny poranek, 1 maja zostanie wydanych tysiąc posiłków, zarówno dla mieszkańców, jak i dla gości z Ukrainy. Wielkie śniadanie rozpocznie się o godz. 10:30. – Gorąco zachęcam do udziału w Ukraińskiej Gastromajówce. Dla tarnowian będzie to świetna okazja, by poznać nowe smaki i kulturę sąsiadów, z kolei goście z Ukrainy będą mogli lepiej poznać nasze miasto i zintegrować się z mieszkańcami – podkreśla prezydent Tarnowa.

W ramach dwudniowej imprezy kulinarnej planowana jest również część artystyczna. Na scenie wystąpią ukraińskie zespoły.

ZOBACZ: W centrum Tarnowa spacerowała z malutkim dzieckiem. Huknął w nich samochód! Maluch wypadł z wózka

Sonda
Czy lubisz kuchnię ukraińską?
Wywozili lawetą samochody z Krakowa. Policja zrobiła nalot na "dziuplę"