Rok koronawirusa w Tarnowie. Bilans jest TRAGICZNY. Ponad 100 zgonów

Rok koronawirusa w Tarnowie. Bilans jest TRAGICZNY. Ponad 100 zgonów
Autor: Shutterstock 17 marca 2020 roku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował o pierwszym, potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w mieście.

Równo rok temu prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował o pierwszym zakażeniu koronawirusem, które dotknęło mieszkańca miasta. Tarnowskim pacjentem "zero" okazał się niespełna 30-letni mężczyzna, który wrócił z Francji. Był czwartą osobą w Małopolsce z potwierdzoną infekcją SARS-CoV-2. Niestety od tego czasu bilans pandemii w Tarnowie przedstawia się tragicznie. Zakażeniu uległo 4850 mieszkańców Tarnowa, a 105 zainfekowanych pacjentów zmarło.

Rok koronawirusa w Tarnowie

Równo rok temu - 17 marca 2020 roku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców miasta. Tarnowskim pacjentem "zero" okazał się niespełna 30-letni mężczyzna, który wrócił z Francji. Pacjent był początkowo hospitalizowany w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.  Dwa dni później do tego samego szpitala trafiła dwudziestokilkuletnia kobieta z Tarnowa, która również wróciła z Francji, a przeprowadzone testy wykazały u niej infekcję SARS-CoV-2. Tarnowianin był czwartą osobą z Małopolski, u której wykryto zakażenie koronawirusem.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. TRZECIA FALA pandemii jest faktem. Ponad DWA TYSIĄCE zakażeń w Małopolsce [RAPORT 17.03.21]

Niestety przez dwanaście miesięcy nie udało się powstrzymać pandemii. Obecnie w Polsce mamy do czynienia z trzecią falą zakażeń koronawirusem. Tylko dzisiaj (17 marca) w Małopolsce potwierdzono 2050 nowych przypadków, z czego 71 w Tarnowie. Od początku pandemii infekcja SARS-CoV-2 zaatakowała 4850 mieszkańców miasta, a zmarło 105 zakażonych pacjentów. Na kwarantannie przebywa obecnie 899 tarnowian.

ZOBACZ: Koronawirus. Szpitale w Tarnowie zwiększą liczbę łóżek dla zakażonych pacjentów. Co z halą Jaskółka?

Morderstwo w Nowym Sączu. Zabił syna młotkiem.