Roman Ciepiela bez wotum zaufania! W Tarnowie będą przyspieszone wybory?

Urząd Miasta w Tarnowie
Autor: Adrian Teliszewski

Na dzisiejszej (27 sierpnia) sesji rady miasta prezydent Tarnowa Roman Ciepiela nie otrzymał wotum zaufania. Aprobatę dla działań włodarza Grodu Leliwitów wyraziło tylko jedenastu radnych, a czternastu miało zdanie odmienne. Jako że to drugi taki przypadek z rzędu, radni mogą teraz podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania prezydenta Tarnowa.

Roman Ciepiela stracił zaufanie radnych

Prezydent Tarnowa, podobnie jak miało to miejsce rok temu nie otrzymał od rady miasta wotum zaufania. Aprobatę dla działań włodarza Grodu Leliwitów wyraziło w głosowaniu jedenastu rajców, podczas gdy czternaście osób miało odmienne zdanie. W gronie niezadowolonych z osiągnięć Romana Ciepieli znalazło się dwoje radnych klubu Nasze Miasto Tarnów: Piotr Górnikiewicz oraz Grażyna Barwacz. To właśnie te głosy przeważyły szalę na korzyść opozycji wobec prezydenta miasta.

Będzie referendum?

W związku z tym, że Roman Ciepiela nie otrzymał wotum zaufania drugi raz z rzędu, radni mogą teraz podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie jego odwołania. Wówczas to tarnowianie przy urnach dokonają ostatecznej oceny włodarza miasta. Jeśli wypadnie ona negatywnie, pod górą św. Marcina dojdzie do przyspieszonych wyborów prezydenckich.

W przyszłym roku nowe podatki? Marek Zuber wyjaśnia, za co możemy zapłacić więcej! [Super Raport]