Roman Ciepiela GRZMI w sprawie migrantów: "Tego nie mogę zaakceptować. To jest nieludzkie!"

2021-11-24 9:04
Prezydent Roman Ciepiela
Autor: Urząd Miasta Tarnowa Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela

Roman Ciepiela odniósł się w mediach społecznościowych do sytuacji migrantów przebywających przy polsko-białoruskiej granicy. Prezydenta Tarnowa oburza fakt, że osoby koczujące w lasach nie otrzymują pomocy, mimo pogarszających się warunków atmosferycznych. - Tego nie mogę zaakceptować. To jest nieludzkie! - napisał na Facebooku Roman Ciepiela.

Roman Ciepiela grzmi w sprawie migrantów koczujących przy granicy z Białorusią

Tarnów leży setki kilometrów od polsko-białoruskiej granicy, gdzie ciągle trwa dramat migrantów próbujących dostać się na teren Unii Europejskiej, jednak prezydent miasta w mediach społecznościowych zabrał głos w tej sprawie. Roman Ciepiela jest zaniepokojony losem cudzoziemców ciągle koczujących w lasach, mimo nadchodzącej zimy i pogarszających się warunków atmosferycznych. Zdaniem samorządowca migranci powinni otrzymać pomoc podobną do tej, udzielanej osobom zaginionym. - Jeżeli gdziekolwiek usłyszymy, że ktoś zaginął w lesie lub w górach to natychmiast włączają się syreny alarmowe i setki ratowników ruszają na poszukiwania - napisał Roman Ciepiela. Zdaniem prezydenta Tarnowa brak reakcji na sytuację migrantów jest "nieludzkie i nie do zaakceptowania".

PRZECZYTAJ: Podwyżka cen energii uderza w Tarnów. Zapadną egipskie ciemności?

- Nie sposób pogodzić się z tym co dzieje się w polskich przygranicznych lasach. Jeżeli gdziekolwiek usłyszymy, że ktoś zaginął w lesie lub w górach to natychmiast włączają się syreny alarmowe i setki ratowników ruszają na poszukiwania. To zawsze była i jest normalna, oczywista reakcja. Teraz wszyscy wiemy dzięki TV, że dzieci i ich rodzice marzną i głodują w rozległych, bagiennych lasach i …….. cisza. Tego nie mogę zaakceptować. To jest nieludzkie! - napisał na FB Roman Ciepiela.

ZOBACZ: Łęg Tarnowski. Motoparalotniarz runął na ziemię. Uszkodził kręgosłup [ZDJĘCIA]

SPRAWDŹ: Znowu groźnie w Dubiczach Cerkiewnych. Raport z granicy polsko-białoruskiej 24.11.2021

Sonda
Czy zgadzasz się ze słowami Romana Ciepieli?
Zabił człowieka i uciekł do lasu