Roman Ciepiela prezydent Tarnowa

i

Autor: tarnow.pl Radny Marek Ciesielczyk znowu ostro zaatakował prezydenta Romana Ciepielę

Zaskakująca decyzja

Roman Ciepiela przestanie być prezydentem Tarnowa? Uchylił rąbka tajemnicy

2023-08-11 10:44

Roman Ciepiela zasugerował swój start w tegorocznych wyborach parlamentarnych. - Otrzymałem propozycję udziału na listach Koalicji Obywatelskiej i wyraziłem swoją akceptację - przekazał "Gazecie Krakowskiej" prezydent Tarnowa. W przypadku zdobycia mandatu posła, samorządowiec będzie musiał zrezygnować z funkcji włodarza miasta.

Roman Ciepiela kandydatem Koalicji Obywatelskiej do sejmu? "Wyraziłem akceptację"

Szykuje się wielka zmiana na szczytach władz samorządowych w Tarnowie? Roman Ciepiela zasugerował, że będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej w zbliżających się wyborach parlamentarnych. - Otrzymałem propozycję udziału na listach Koalicji Obywatelskiej i wyraziłem swoją akceptację - przekazał "Gazecie Krakowskiej" prezydent Tarnowa. Na listach KO miałby reprezentować Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski, kojarzony przede wszystkim z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Przypomnijmy, że Roman Ciepiela przez szereg lat był członkiem Platformy Obywatelskiej, jednak w 2019 r. zawiesił swoje członkostwo w tej partii. O zbliżeniu ze środowiskiem Koalicji Obywatelskiej świadczy aktywność samorządowca w mediach społecznościowych. Ostatnio zmienił on na przykład zdjęcie w tle swojego profilu FB, umieszczając tam biało-czerwone serce, z którym od dłuższego czasu występują politycy KO.

Ewentualny wybór prezydenta Tarnowa do parlamentu będzie oznaczał konieczność złożenia przez niego rezygnacji z funkcji włodarza miasta. Nie można bowiem łączyć sprawowania mandatu parlamentarnego z przewodzeniem miejskiemu samorządowi. Kolejne wybory samorządowe odbędą się wiosną przyszłego roku.

Wybory parlamentarne 2023. Kiedy się odbędą? Ilu posłów pochodzi z okręgu tarnowskiego?

Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że tegoroczne wybory parlamentarne odbędą się 15 październikaDelegacja posłów z okręgu tarnowskiego liczy dziewięć osób. Poprzednie wybory, które odbyły się w 2019 r. stały pod znakiem dominacji Prawa i Sprawiedliwości. Temu komitetowi wyborczemu przypadło wówczas siedem mandatów. Pozostałe dwa miejsca w gmachu przy ul. Wiejskiej w Warszawie przypadły: Urszuli Augustyn (Koalicja Obywatelska) oraz Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Chcę iść do więzienia, bo tam mnie wyleczą". Szokujące wyznanie
Sonda
Czy Roman Ciepiela powinien zrezygnować ze stanowiska prezydenta Tarnowa?