Samorządowiec dostał gigantyczny rachunek za ogrzewanie. Podwyżka o 300 proc. "Panie premierze Morawiecki, jak żyć?"

2022-01-14 12:12
Samorządowiec dostał gigantyczny rachunek za ogrzewanie. Podwyżka o 300 proc. Panie premierze Morawiecki, jak żyć?
Autor: Michał Jarmoluk/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Radny sejmiku województwa małopolskiego Krzysztof Nowak, który zawodowo zajmuje się prowadzeniem placówki oświatowo-wychowawczej poskarżył się w mediach społecznościowych na gigantyczny wzrost rachunków za ogrzewanie. W tym przypadku faktura otrzymana od PGNiG, obejmująca dwa miesiące była wyższa o 300 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. - Panie premierze Morawiecki, jak żyć? - pyta radny Nowak.

Szokujące podwyżki kosztów ogrzewania. "Panie premierze Morawiecki, jak żyć?"

Przedsiębiorca oraz radny sejmiku województwa małopolskiego Krzysztof Nowak poskarżył się w mediach społecznościowych na gigantyczny wzrost rachunków za ogrzewanie gazem prowadzonej przez niego bursy szkolnej. Faktury od PGNiG, obejmujące dwa miesiące: listopad i grudzień są o około 300 proc. wyższe niż rachunki za analogiczny okres poprzedniego roku. Rachunki za dwumiesięczne ogrzewanie budynku wzrosły w przypadku Krzysztofa Nowaka z 7 do ponad 26 tysięcy złotych. Dodatkowo radny zwrócił uwagę na wzrost kosztów produktów, z których są przygotowywane posiłki dla wychowanków bursy, co również negatywnie wpływa na koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Samorządowiec nie ma wątpliwości, że winę za podwyżkę cen energii ponosi rząd i zadaje pytanie: "Panie premierze Morawiecki, jak żyć?". Krzysztof Nowak zwraca również uwagę, że w podobnej, co on sytuacji znajduje się tysiące innych przedsiębiorców prowadzących placówki opiekuńczo-oświatowe.

Z dzisiejszej informacji Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w grudniu wskaźnik inflacji w Polsce wyniósł 8,6 proc. Inflacja średnioroczna w 2021 roku według GUS wyniosła natomiast według 5,1 proc.

PRZECZYTAJ: R. Ciepiela grzmi po uchwaleniu lex Czarnek: "Należy organizować komplety"

- Podobnie, jak tysiące innych osób prowadzę placówkę oświatowo-wychowawczą i podobnie jak oni otrzymałem od rządu prezent w postaci zwiększonych kosztów ogrzewania. Dziś otrzymałem kolejną fakturę za ogrzewanie, tym razem za grudzień, uwaga - w kwocie 14 246 złotych i 17 groszy. Łącznie za listopad i grudzień zapłaciłem 26 700 złotych. Za analogiczny okres listopad i grudzień zapłaciłem 7 000 złotych, co oznacza że wzrost kosztów ogrzewania wyniósł mnie 300 proc. Było miesięcznie 32 złote kosztów ogrzewania miesięcznie na jednego wychowanka, jest obecnie 121 złotych. Oprócz gigantycznych wzrostów kosztów ogrzewania dotyka mnie również problem zwiększonych kosztów surowców, z których przygotowujemy posiłki dla wychowanków bursy. Panie premierze Morawiecki, jak żyć? Ja sobie może poradzę, natomiast inne osoby prowadzące szkoły, przedszkola niepubliczne mogą nie mieć tyle szczęście - powiedział radny Krzysztof Nowak w nagraniu umieszczonym na portalu Twitter.  

SPRAWDŹ: Tarnów. Na bosaka uciekł z oddziału psychiatrycznego. Ukrył się na strychu

ZOBACZ: Dramat w Limanowej! Nie żyje zakażona 30-latka. Nie miała innych chorób i nie była zaszczepiona

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
WIEŚ stoi murem za PiS! Drożyzna to wina PUTINA! |KOMENTERY