Pożar sauny

Sauna w hotelu poszła z dymem! Ewakuacja 20 osób, zaginął jeden z pracowników

2023-01-02 8:00

W hotelowej saunie w Krynicy-Zdroju wybuchł pożar. Z tego powodu trzeba było ewakuować 20 osób, w tym 12 dzieci. Jeden z pracowników hotelu był przez pewien czas poszukiwany, szczęśliwie odnalazł się cały i zdrowy. To drugi taki przypadek w ostatnim czasie na Sądecczyźnie. 26 grudnia strażacy gasili pożar sauny w miejscowości Berest.

Krynica-Zdrój. Sauna w hotelu poszła z dymem! Ewakuacja 20 osób

W piątek, 30 grudnia w hotelowej saunie w Krynicy-Zdroju wybuchł pożar. W budynku panowało bardzo duże zadymienie obejmujące praktycznie cały pawilon, a 20 osób, w tym 12 dzieci zostało wyprowadzonych z obiektu przez obsługę. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, choć po zaginięciu jednego z pracowników wszczęto alarm. Poszukiwania zakończono, gdy zaginiony odnalazł się w... swoim miejscu zamieszkania. Pożar sauny został dogaszony z wykorzystaniem wewnętrznej sieci hydrantowej. Z uwagi na bardzo małą ilość okien możliwych do otwarcia oddymianie przebiegało bardzo wolno. Działania strażaków trwały cztery godziny.

Drugi pożar sauny w ostatnich dniach na Sądecczyźnie

To już drugi podobny przypadek w ostatnich dniach na Sądecczyźnie. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) w miejscowości Berest doszło do pożaru sauny, zlokalizowanej w podziemnej kondygnacji betonowo-drewnianego budynku. Wewnątrz obiektu znajdowało się wówczas 11 osób, które musiały uciekać przed rozprzestrzeniającymi się płomieniami. Na szczęście ewakuacja przebiegła sprawnie i również w tym przypadku nikomu nic się nie stało.

Wołodymyr stracił nogę podczas walk na Ukrainie. Polacy podarowali mu protezę
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?