Dwunastu turystów runęło z wozu! Fatalny wypadek po wybuchu petardy w Rabce-Zdroju

i

Autor: SHUTTERSTOCK Wybuch petardy spłoszył konie zaprzęgnięte do wozu z 12 turystami, wskutek czego pojazd się przewrócił, zdj. ilustracyjne

Trzy osoby zostały ranne

Dwunastu turystów runęło z wozu! Fatalny wypadek po wybuchu petardy w Rabce-Zdroju

2022-12-31 20:26

Wybuch petardy spłoszył konie zaprzęgnięte do wozu z 12 turystami, wskutek czego pojazd się przewrócił - tak wyglądał wypadek, do którego doszło w sobotę, 31 grudnia, przed godz. 17, w Rabce-Zdroju. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Woźnica był trzeźwy, ale to osobie, która odpaliła petardę, grożą poważne konsekwencje.

Wóz z turystami przewrócił się w Rabce-Zdroju. Konie spłoszyła petarda

Wóz z 12 turystami przewrócił się w Rabce-Zdroju, po tym jak zaprzęgnięte do niego konie spłoszyły się, słysząc wybuchającą petardę. Do wypadku doszło w sobotę, 31 grudnia, przed godz. 17, na terenie uzdrowiska przy ul. Podhalańskiej. Pojazd ciągnęły dwa konie, ale po wybuchu petardy woźnica nie mógł już nad nimi zapanować - mężczyzna był trzeźwy. Trzy osoby zostały lekko ranne i trafiły do szpitala. - Prowadzimy postępowanie w tej sprawie, a osobę, która odpaliła petardę, mogą czekać poważne konsekwencje - to zdarzenie mogło się zakończyć znacznie gorzej - mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Mundurowi apelują przy tej okazji o nieodpalanie petard w okresie sylwestrowym, zwłaszcza w obecności zwierząt, co może doprowadzić do podobnego nieszczęścia.

Sonda
Czy fajerwerki i petardy powinny być zakazane?
Torowisko na al. Waszyngtona grozi katastrofą! Tramwaje zwolniły. Będzie remont.