Strajk Kobiet wraca do Tarnowa. Kiedy odbędzie się demonstracja?

2021-10-21 13:48
Strajk Kobiet wraca do Tarnowa. Kiedy odbędzie się demonstracja?
Autor: Adrian Teliszewski W piątek (22 października) w Tarnowie odbędzie się demonstracja przeciwko zeszłorocznemu wyrokowi TK w sprawie aborcji.

W rocznicę wyroku TK dotyczącego zakazu aborcji w przypadkach ciężkich i nieusuwalnych wad płodu, w Tarnowie odbędzie się demonstracja przeciwko temu orzeczeniu. - Rok temu pseudo-Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok odnośnie prawa aborcyjnego, co wywołało ogromną falę protestów w Polsce. Czas przypomnieć władzy, że dalej pamiętamy o prawach kobiet - piszą w mediach społecznościowych organizatorzy protestu.

Kolejny Strajk Kobiet w Tarnowie. Demonstracja w rocznicę wyroku TK

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym uznał, że przepis zezwalający na aborcję z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. To orzeczenie stało się powodem organizowanych w wielu polskich miastach, w tym również w Tarnowie protestów przeciwko ograniczaniu prawa do aborcji. Jutro przypada rocznica kontrowersyjnego wyroku TK i w związku z tym w Tarnowie odbędzie się kolejna demonstracja. - Rok temu pseudo-Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok odnośnie prawa aborcyjnego, co wywołało ogromną falę protestów w Polsce. Czas przypomnieć władzy, że dalej pamiętamy o prawach kobiet - informują za pośrednictwem mediów społecznościowych organizatorzy demonstracji.

PRZECZYTAJ: Śmierć na DK 73 w Brniu. Zginął 35-letni mężczyzna, kierowca miał 2,7 promila [ZDJĘCIA]

Kiedy odbędzie się demonstracja w Tarnowie?

Protest odbędzie się w piątek (22 października) o godz. 18.30. Podobnie, jak podczas poprzedniej fali demonstracji przeciwko wyrokowi TK, uczestnicy spotkają się pod siedzibą zarządu okręgowego PiS w Tarnowie, przy ulicy Rybnej 5. 

ZOBACZ: Tragedia pod Bochnią. Kierowca ciągnika odpowie za spowodowanie katastrofy

Sonda
Czy popierasz postulaty Strajku Kobiet?