Święto 15 sierpnia 2020. Które sklepy będą czynne w Tarnowie?

2020-08-14 12:34 AT
Święto 15 sierpnia 2020. Które sklepy będą czynne w Tarnowie?
Autor: ccipeggy/cc0/pixabay Święto 15 sierpnia 2020. Które sklepy będą czynne w Tarnowie?

W sobotę, 15 sierpnia przypadają dwa święta: państwowe Święto Wojska Polskiego oraz kościelne Święto Wniebowzięcia Maryi Panny. Tego dnia obowiązuje zakaz handlu. Ustawa przewiduje jednak pewne wyjątki, które umożliwiają klientom dokonywanie zakupów w niektórych placówkach. Sprawdź, które sklepy będą czynne 15 sierpnia.

Odpoczynek od handlu

Najbliższy weekend będzie wyjątkowo niesprzyjający dla miłośników zakupów. W sobotę (15 sierpnia) przypada podwójne, państwowe i kościelne święto, a niedziela (16 sierpnia) również jest niehandlowa. Zgodnie z ustawą w 2020 roku niedziele handlowe przypadają jeszcze: 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia. Najlepiej więc zaopatrzyć się w niezbędne produkty jeszcze dzisiaj, a w weekend zrobić sobie odpoczynek od spacerów po sklepach. Dla osób nie mogących pozwolić sobie na taki komfort pozostawiono kilka wyjątków umożliwiających dokonywanie zakupów nawet w świąteczne dni.

Wyjątki od reguły

Najpewniejszym punktem handlowym w święta są stacje benzynowe. One z pewnością będą otwarte, choć wielu potrzebnych produktów spożywczych możemy tam po prostu nie znaleźć. Wyjściem jest zatem znalezienie sklepu, gdzie za ladą stoi sam właściciel lub franczyzobiorca. Dla wielu takich punktów handlowych święta są czasem wzmożonego ruchu, ponieważ nie muszą one wówczas konkurować z dyskontami i supermarketami. 

Spośród sieci franczyzowych w Tarnowie najpopularniejsza jest Żabka. W mieście znajdziemy około dwudziestu placówek działających pod tą marką.

100-lecie Bitwy Warszawskiej. Ci znani Polacy walczyli z Bolszewikami.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.