Targ bożonarodzeniowy w Tarnowie. Degustacja dań wigilijnych, konkursy z nagrodami i choinki od Lasów Państwowych

i

Autor: blende12/cc0/pixabay Targ bożonarodzeniowy w Tarnowie odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia / zdjęcie ilustracyjne.

Świąteczny klimat w Tarnowie

Targ bożonarodzeniowy w Tarnowie. Degustacja dań wigilijnych, konkursy z nagrodami i choinki od Lasów Państwowych

2022-12-17 5:00

W niedzielę, 18 grudnia przy ul. Giełdowej 15 w Tarnowie odbędzie się targ bożonarodzeniowy. W programie wydarzenia znalazła się między innymi degustacja potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, konkursy z nagrodami i kolędowanie z zespołem ludowym "W kuźni u Kowala". Uczestnicy targu mogą liczyć na prezent od Lasów Państwowych w postaci świątecznej choinki.

Targ bożonarodzeniowy w Tarnowie. W programie degustacja potraw, kolędowanie, konkursy z nagrodami i choinki od Lasów Państwowych

W Tarnowie na tydzień przed Bożym Narodzeniem będzie można wczuć się w świąteczny klimat. W mieście zostanie zorganizowany targ bożonarodzeniowy, podczas którego uczestnicy będą mogli skosztować dań wigilijnych przygotowanych przez gospodynie z Woli Rzędzińskiej i Jonin. W menu znajdą się pierogi ze śliwkami oraz siuśpaj, czyli regionalna potrawa składająca się z suszonych owoców (przede wszystkim gruszek i śliwek) oraz kaszy jęczmiennej. W programie znajduje się też wspólne kolędowanie z zespołem ludowym "W kuźni u Kowala". Na odważnych, którzy podejmą wyzwanie i wystartują w konkursach czekają nagrody w postaci bonów na zakup świątecznych potraw. Przy okazji będzie można poznać tradycje i świąteczne obrzędy, kultywowane w Małopolsce w trakcie Bożego Narodzenia. Kolejną atrakcję przygotowały Lasy Państwowe, które uczestnikom targu bożonarodzeniowego sprawią prezent w postaci choinek.

Kiedy odbędzie się targ bożonarodzeniowy w Tarnowie?

Targ bożonarodzeniowy w Tarnowie odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia przy ul. Giełdowej 15. Początek wydarzenia o godz. 9.00. Już z samego rana swoje pyszności będą serwować członkinie kół gospodyń wiejskich. Zakończenie targu o godz. 15.00. Jarmark jest organizowany przez fundację Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego pod hasłem: "Święta pachnące śliwką i miodem - ginące tradycje Małopolski".

Targ bożonarodzeniowy w Tarnowie. Degustacja dań wigilijnych, konkursy z nagrodami i choinki od Lasów Państwowych

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Program targu bożonarodzeniowego w Tarnowie.
Karetka zderzyła się z autobusem. Groźny wypadek na ul. Ostrobramskiej
Sonda
Wielkanoc czy Boże Narodzenie? Które święta lubisz bardziej?