Tarnów. 101-letnia pani Zofia zaszczepiona przeciwko COVID-19. Zdradziła sekret na długowieczność

2021-01-26 11:42
Tarnów. 101-letnia pani Zofia już po szczepieniu na koronawirusa. Zdradziła sekret na długowieczność
Autor: torstensimon/cc0/pixabay 101-letnia pani Zofia przyjęła w tarnowskiej przychodni pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19.

W Tarnowie ruszyły szczepienia seniorów przeciwko koronawirusowi. Pierwszą dawkę preparatu mającego chronić przed chorobą COVID-19 przyjęła 101-letnia pani Zofia. Szczepienie drugą dawką może się odbyć po upływie 21 dni. Pani Zofia wyraziła nadzieję, że szczepienia pozwolą zakończyć pandemię koronawirusa i wrócić do normalności. Przy okazji seniorka zdradziła swoją receptę na długowieczność.

101-letnia pani Zofia zaszczepiona przeciwko koronawirusowi

101-letnia pani Zofia wczoraj (25 stycznia) w Tarnowie przyjęła pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Zgodnie z procedurami, po upływie 21 dni może zostać zaszczepiona drugą dawką. Pani Zofia wyraziła nadzieję, że szczepienia pozwolą wygrać z pandemią i wrócić do normalności. Przy okazji seniorka radziła, co należy robić, by osiągnąć wiek ponad 100 lat. Okazuje się, że w jej przypadku kluczowe znaczenie odegrała aktywność fizyczna. To uprawianie sportu pomogło pani Zofii w utrzymaniu tak świetnej kondycji.

ZOBACZ: Gdzie w Tarnowie zaszczepić się na COVID-19? Dziesięć punktów szczepień w mieście [LISTA]

- Trzeba się dużo ruszać. Ja zawsze uprawiałam dużo sportu. Do tej pory jeżdżę na rowerku stacjonarnym - zdradziła swój sekret na długowieczność pani Zofia.

Obecnie trwa I etap programu szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce. Na początek szczepione będą osoby powyżej 60. roku życia, które wcześniej zarejestrowały się w systemie. Następnie przyjdzie kolej na przewlekle chorych pacjentów z dolegliwościami zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu choroby COVID-19. W I etapie zaszczepieni zostaną również nauczyciele i przedstawiciele służb mundurowych.

ZOBACZ: Tragedia w Strzelcach Małych. Lekarze walczą o życie 10-letniego Patryka. Trwa zbiórka na leczenie chłopca [WIDEO, ZDJĘCIA]

SPRAWDŹ: Tarnów. Na Wałowej staną parklety. Ma być jak w San Francisco

Nowy Sącz szykuje się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy