Tarnów. Gastronomia ma dość lockdownu i otwiera lokale. Od kiedy? [WIDEO]

Tarnów. Gastronomia ma dość lockdownu i otwiera lokale. Od kiedy?
Autor: Free-Photos/cc0/pixabay

Tarnowscy restauratorzy chcą ponownie serwować posiłki w trybie stacjonarnym. Jako pierwsza ma się otworzyć "Stara Łaźnia". Przedstawiciele branży gastronomicznej twierdzą, że odbędzie się to zgodnie z prawem. Wcześniej wznowienie działalności zapowiedzieli właściciele niektórych klubów rozrywkowych w Tarnowie. Pierwsze imprezy po kilkumiesięcznym lockdownie mają się odbyć już w najbliższy weekend.

Bunt restauratorów w Tarnowie. Właściciele otwierają lokale

Tarnowscy restauratorzy otwierają lokale

Właściciele tarnowskich restauracji chcą wznowić działalność stacjonarną. Jako pierwsza ma się otworzyć "Stara Łaźnia", która zapowiedziała, że od soboty, 30 stycznia godz. 12.00 zacznie obsługiwać klientów w trybie stacjonarnym. Według przedstawicieli branży gastronomicznej działalność będzie się odbywała w zgodzie w obowiązującymi przepisami prawa. Szczegóły mają być podane do wiadomości w przyszłym tygodniu. Restauratorzy tłumaczą, że wznowienie stacjonarnej obsługi jest dla nich koniecznością. - Kalkulacja jest prosta, jeśli nie otworzymy się teraz, jest ogromne ryzyko że nie otworzymy się już nigdy - czytamy na profilu FB restauracji "Stara Łaźnia". Obecnie ze względu na obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa punkty gastronomiczne mogą wyłącznie wydawać posiłki na wynos. 

PRZECZYTAJ: Pierwszy klub w Tarnowie OTWIERA SIĘ mimo lockdownu. Już w najbliższą sobotę!

Już wcześniej wznowienie działalności zapowiedzieli właściciele tarnowskich klubów rozrywkowych. W najbliższą sobotę (23 stycznia) otwarte mają być: Alfa Club, 2face Music Club oraz Blue Velvet.  

ZOBACZ: Gorlice. Szefowa sanepidu zaszczepiła się na koronawirusa i zachęca do tego innych [ZDJĘCIA]