Tarnów: Młodzież i seniorzy zatańczą wspólnie w Centrum Sztuki Mościce

2019-10-10 16:38 Adrian Teliszewski
taniec
Autor: csm.tarnow.pl

To będzie wyjątkowe wydarzenie! Uczniowie tarnowskich szkół średnich wspólnie z seniorami zaprezentują pokaz tanecznych umiejętności. Spektakl rozpocznie się w sobotę 12 października o godz. 19.00 na scenie Mościckiego Centrum Kultury. Jest to element Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta.

Zaprezentowana choreografia jest wynikiem wielomiesięcznych ćwiczeń, które trwały od maja do września tego roku w ramach projektu „Spotkanie. O tym, co nas porusza” współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Uczestnicy w tym czasie poznali różne style i odmiany ruchu scenicznego, od tańca współczesnego z elementami klasyki po swing. Zdobyte umiejętności zaprezentują publiczności.  

W projekcie biorą udział uczniowie I oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, a także członkowie Stowarzyszenia Senior na Czasie. Koordynacją przedsięwzięcia zajęły się Karolina Wójs oraz Anna Mikuła, która wraz z Karoliną Miką nadzorowały układ choreograficzny. Kostiumy i scenografia to dzieło Grzegorza Łabudy, natomiast muzykę napisali Izabela Płachta i Yannick Wandel. Wstęp na spektakl jest wolny.