Tarnów. Rusza punkt szczepień w hali przy ul. Gumniskiej! Pierwsze szczepienia jeszcze w kwietniu

2021-04-23 12:49
Tarnów. Rusza punkt szczepień w hali przy ul. Gumniskiej! Pierwsze szczepienia jeszcze w kwietniu
Autor: Spencer Davis/cc0/pixabay Pierwotnie punkt szczepień masowych w Tarnowie miał ruszyć 19 kwietnia, ze względu na brak szczepionek ustalono nowy termin - 28 kwietnia.

Jest nowy termin uruchomienia punktu szczepień masowych w hali przy ulicy Gumniskiej. Pierwotnie miał on wystartować w poniedziałek, 19 kwietnia, jednak ze względu na brak szczepionek otwarcie punktu trzeba było opóźnić. Dzisiaj (23 kwietnia) tarnowski magistrat poinformował, że szczepienia w hali przy ulicy Gumniskiej ruszą w środę, 28 kwietnia o godz. 7.00. Punkt będzie pracował przez siedem dni w tygodniu w godz. 7.00-19.00. Dziennie będzie mogło się w nim zaszczepić około 700 osób.

Nowy termin uruchomienia punktu szczepień w hali przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie

Z kilkudniowym opóźnieniem, ale jednak ruszy jeszcze w kwietniu. Tarnowski magistrat poinformował, że punkt szczepień masowych w hali przy ulicy Gumniskiej wystartuje w środę, 28 kwietnia o godz. 7.00. Pierwotnie planowano uruchomienie tego punktu już w poniedziałek, 19 kwietnia, jednak dotrzymanie terminu nie było możliwe ze względu na opóźnienie w dostawach szczepionek. Pierwsza, licząca 810 sztuk partia szczepionek dotrze pod górę św. Marcina we wtorek, 27 kwietnia. Punkt szczepień w hali przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie będzie działał przez siedem dni w tygodniu w godz. 7.00-19.00. Od poniedziałku, 26 kwietnia miasto uruchomi infolinię, za pomocą której będzie można zarejestrować się na szczepienie. Infolinia pod numerami telefonów: 14 688 25 76 i 14 688 25 77 przyjmie od mieszkańców zgłoszenia na szczepienia codziennie w godz. 7.00-19.00. Dziennie w hali przy ulicy Gumniskiej zaszczepionych może być około 700 osób.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. Brazylijska mutacja wykryta pod Tarnowem? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos

Miejski punkt szczepień prowadzą dwie tarnowskie spółki komunalne: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Punkt jest w pełni wyposażony, skomputeryzowany, zaopatrzony w odpowiedni sprzęt medyczny i lodówki do przechowywania szczepionek, jest bardzo czytelnie oznakowany, pracować w nim będzie doświadczony personel medyczny i specjalnie przeszkolony personel pomocniczy. Miasto od środy, 28 kwietnia uruchomi dwie specjalne linie autobusowe, które dowiozą pasażerów pod halę przy ulicy Gumniskiej. Będą one oznaczone numerami: 121 i 122. Przebieg ich tras znajdziesz TUTAJ.

ZOBACZ: W wypadku w Starym Sączu zginęły dwie nastolatki. Zarzuty dla młodego kierowcy forda [ZDJĘCIA]

- Bardzo się cieszę, że nasz miejski punkt szczepień wreszcie może ruszyć, bo tarnowianie będą mogli się szczepić w dużej liczbie, szybko i w komfortowych warunkach. Według wyliczeń w naszym punkcie możemy szczepić około 700 osób dziennie - jeżeli tylko dostawy szczepionek będą rytmiczne i w odpowiedniej liczbie, a tarnowianie i mieszkańcy regionu chętni do zaszczepienia. W punkcie pracuje fachowa i sprawdzona kadra, są punkty informacyjne, w których wszystkiego się można dowiedzieć, działają telefoniczne infolinie, więc zapraszam wszystkich do hali przy ul. Gumniskiej - powiedział prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

SPRAWDŹ: Koronawirus, 23 kwietnia 2021. Pandemia spowalnia? Mniej zakażeń w Polsce i województwie [Raport Ministerstwa Zdrowia z 23 kwietnia woj. małopolskie]

Wytatuowała sobie oczy i straciła wzrok. Teraz nie ma pieniędzy na życie