Tomasz Olszówka ODCHODZI z rady miasta! "Nie rezygnuję z walki o lepszy Tarnów"

2020-06-02 12:11 AT
Sala Lustrzana Tarnów
Autor: Adrian Teliszewski Tomasz Olszówka zapowiedział złożenie rezygnacji z mandatu radnego

Tomasz Olszówka, radny i przewodniczący klubu Nasze Miasto Tarnów zapowiedział, że 4 czerwca odda swoje miejsce w Sali Lustrzanej. Równocześnie były kandydat na prezydenta miasta zapewnił, że dalej będzie zaangażowany w życie publiczne, jednak już w innej roli. "Nie rezygnuję z walki o lepszy Tarnów" - napisał na FB Tomasz Olszówka. Mandat radnego ma po nim objąć Tomasz Żmuda.

Spis treści

  1. Tomasz Olszówka odchodzi z rady miasta
  2. Kim jest Tomasz Olszówka?

Tomasz Olszówka odchodzi z rady miasta

We wtorek, 2 czerwca Tomasz Olszówka niespodziewanie ogłosił zrzeczenie się mandatu radnego. Swojego szefa traci więc klub Nasze Miasto Tarnów. Miejsce Olszówki w Sali Lustrzanej ma zająć Tomasz Żmuda.

- Z dniem 4 czerwca 2020 r. rezygnuję z mandatu radnego. Dziękuję wszystkim Koleżankom i Kolegom z rady, urzędu, instytucji miejskich, rad osiedli i mediów za półtora roku intensywnej współpracy. Przede wszystkim kieruję podziękowania do mieszkańców Tarnowa - tych znajomych i tych nieznajomych - za wszystkie inspiracje, pomysły oraz wyrazy sympatii, którą nieustannie odczuwam i odwzajemniam. Dziękuję ponadto za głosy krytyczne i konstruktywną recenzję moich dokonań. Wypełniając zaszczytną funkcję radnego kierowałem się w działaniu swoimi ideami oraz treścią roty ślubowania, którą złożyłem obejmując mandat.

Chcę jasno podkreślić: nie rezygnuję z walki o lepszy Tarnów, zmieniam jedynie formułę. Ta dotychczasowa okazała się dla mnie – zwłaszcza w ostatnim okresie – gorsetem zbyt ciasnym, w którym nie czułem się wystarczająco swobodnie. Będę działać nadal, ale już jako wolny od polityki człowiek - napisał na FB Tomasz Olszówka.

Kim jest Tomasz Olszówka?

Zawodowo Tomasz Olszówka przez wiele lat był związany z Centrum Zdrowia Tuchów. W wyborach samorządowych w 2018 roku był kandydatem na urząd prezydenta Tarnowa. W pierwszej turze głosowania zdobył poparcie 7351 wyborców (16,96 proc.), co dało mu trzecie miejsce, za Romanem Ciepielą i Kazimierzem Koprowskim. 

W tym samym roku uzyskał mandat radnego tarnowskiej rady miejskiej. Kandydując z okręgu nr 1 (Mościce, Strusina, Chyszów) dostał 755 głosów. Zasiadając w Sali Lustrzanej przewodniczył klubowi Nasze Miasto Tarnów, a do stycznia tego roku również Komisji Strategii Rozwoju. 

Jest tarnowianinem z urodzenia, absolwentem I LO, a także dwóch krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ!

Dramatyczny wypadek w Łodzi, nastolatka nie żyje